08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Obamacare'i tühistamine kukkus läbi

Obamacare'i tühistamine kukkus läbi

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
1110

USA senatis kukkus läbi vabariiklaste kava tühistada Barack Obama tervishoiureformid, eelnõu sai 43 poolt- ja 57 vastuhäält

TALLINN, 26. juuli — Sputnik. Tühistamise vastu olid kõik demokraadid, kuid ka mitmed vabariiklased, vahendas ERR.

USA president andis korralduse Obama tervishoiusüsteemi tühistamiseks >>

Eelnevalt oli senat eelnõu häältega 51-50 menetlusse võtnud, kui möödunud nädalal ajuvähist teatanud vabariiklasest senaator John McCain toetas abinõu, mis jättis hääletustulemuse 50-50 viiki. Asepresident Mike Pence andis otsustava hääle, mida põhiseadus viigi puhul talle võimaldab. 

USA president Donald Trump allkirjastas korralduse ekspresident Barack Obama jõustatud tervishoiusüsteemi ehk nõndanimetatud Obamacare´i tühistamiseks, vahendas Sputnik Eesti aasta alguses. Obamacare'ks kutsutud tervisekindlustussüsteemi lammutamine oli üks Donald Trumpi valimislubadustest.

Riigidepartemangu ametnikud viibutavad Trumpi suunas sõrme >>

USA kongressi esindajatekoda kiitis teisipäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu. Kremlile meelehärmi valmistav meede võib puudutada ka Euroopa energeetikafirmasid ja teisi ettevõtteid. Eelnõud toetas 419 ja vastu oli vaid kolm seadusandjat.

Uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu >>

Tagid:
tervishoid, USA senat, Barack Obama, Donald Trump, USA

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47