00:57 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Välisuudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
5340

Venemaa välisministeerium teatas reedel, et USA peab oma Venemaal tegutsevate diplomaatiliste töötajate arvu langetama 455 inimeseni

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Üleliigsed USA diplomaatilised töötajad peavad Venemaalt lahkuma hiljemalt 1. septembriks, vahendas ERR viitega Reutersile. Samuti kinnitas Moskva, et võtab enda kontrolli alla ühe suvilakompleksi ja laoruumi, mida seni on kasutanud USA suursaatkond.

Diplomaatiline skandaal >>

Väärib äramärkimist see, et Moskva teatas vastusammudest pärast seda, kui USA senat kiitis neljapäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu.

Obama pikendas Venemaale kehtestatud sanktsioone aasta võrra >>

USA ametistlahkuv president Barack Obama pikendas aasta võrra sanktsioone, mis kehtestati Venemaale 2014. aasta märtsis seoses olukorraga Ukrainas, vahendas Sputnik Eesti.

Lisaks kehtestas Obama sanktsioonid Vene ametiisikutele ja luureteenistustele seoses sekkumisega Ühendriikide presidendivalimistesse.

USA välisministeerium saatis riigist välja 35 diplomaati, kes töötasid suursaatkonnas Washingtonis ja konsulaadis San Franciscos, andes neile 72 tundi riigist lahkumiseks. Diplomaadid kuulutati "persona non grataks" tegevuse eest, mis ei vasta nende diplomaadistaatusele.

USA senat kinnitas sanktsioonid Venemaale >>

USA senat kiitis neljapäeval ülekaaluka häälteenamusega heaks uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu. Eelnõud toetas 92 ja vastu oli vaid kaks senaatorit. Eelnõu vajab nüüd vaid president Donald Trumpi allkirja.

Uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu >>

USA kongressi esindajatekoda kiitis sanktsioonid heaks juba teisipäeval. Eelnõud toetas 419 ja vastu oli kolm seadusandjat.

USA senat kinnitas sanktsioonid Venemaale, Iraanile ja Põhja-Koreale
© Sputnik / Юрий Абрамочкин

Kremlist teatati, et seal hinnatakse "äärmiselt negatiivselt" seaduseelnõu, mis õõnestab Venemaa ja USA suhteid. Välisministeeriumist märgiti, et Washington kahjustab esmajoones USA-d ennast, mõjutades negatiivselt riigi autoriteeti ja usaldust tema vastu.

Brüsselis reageeriti sanktsioonidele samuti negatiivselt, kuna üks selle dokumendi sätetest näeb ette piirangud Venemaa energiaprojektide vastu, kaasa arvatud Euroopas. USA kompaniid on samuti antud sättele vastu, kuivõrd selle seaduseelnõu vastuvõtmine annab nende huvidele tõsise hoobi.

EL lubas kiiret vastust USA Venemaa-sanktsioonidele >>

Nüüd läheb dokument allkirjastamiseks presidendile. Vastuvõtmise korral võivad uued sanktsioonid kujuneda kõige ulatuslikumais ja komplekssemaiks alates 2014. aastast, mil seoses Krimmi ja Ukraina sündmuste ning Venemaa niinimetatud "sekkumisega" USA presidendivalimistesse võeti vastu terve pakett piirangumeetmeid Venemaa eraisikute ja ettevõtete suhtes.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
sanktsioonid, kinnisvara, vastusammud, skandaal, diplomaatiline, USA senat, välisministeerium, Venemaa, USA

Peamised teemad