19:27 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
7930

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kinnitas neljapäeval, et tal on kavas drastiliselt lühendada varjupaigataotluste ja migrantidega seotud muude dokumentide menetlemise aega

TALLINN, 28. juuli — Sputnik. Samuti lubas ta, et aasta lõpuks ei soovi ta näha ühtegi migranti, kes kuskil tänaval või metsas elab. Macron rääkis Orléans'i prefektuuris toimunud naturalisatsioonitseremoonial, et ta ei taha enam näha tänaval telkivaid inimesi, vahendas ERR viitega Europe 1-le ja The Timesile.

"Meie esimene võitlus on see: majutada kõik inimesed väärikalt. Ma tahan, et igal pool oleks olemas võimalused erakorraliseks majutamiseks, ma ei taha enam tänaval elavaid naisi ja mehi," selgitas ta.

Pariisi põhjaosast toimetati minema 2500 migranti >>

"Ma tahan, et esimesest minutist oleks iga inimese puhul selge, kas tal on alust varjupaigataotluse esitamiseks, mis omakorda oleks aluseks toimivale tagasisaatmispoliitikale piiridel," märkis president ja lisas, et praeguse süsteemi puhul on menetlusprotsess liiga pikk, mis on ühest küljest ülekohtune päriselt abi vajavate inimeste suhtes, kuid võimaldab samal ajal majandusmigrantidel riigist välja saatmist edukalt edasi lükata.

Valitsus eraldas miljon eurot rändesurve vähendamiseks >>

Pariisi politsei viis linna põhjaosast Porte de la Chapelle'ist minema 2500 migranti, kes olid eelmise aasta novembris rajatud abikeskuse ümbruses illegaalselt elanud, vahendas Sputnik Eesti juulikuu alguses. Inimesed toimetati 60 bussiga Pariisi teistesse piirkondadesse ning paigutati peamiselt koolivõimlatesse, mis suvevaheaja tõttu seisid tühjana.

Pariisist on saanud migrantide koondumiskoht pärast seda, kui Prantsuse võimud sulgesid oktoobris kurikuulsa "džungli" Calais' lähedal, mis oli soodsaks stardipaigaks teel Suurbritanniasse.

Prantsuse Calais' sisserändajate laagri elanikud toimetatakse minema, mille järel laager lammutatakse, teatasid Prantsusmaa võimuesindajad juba sügisel.

Prantslased peavad migrante kuritegevuse oluliseks allikaks.
© Sputnik / Александра Масальцева

Sputnik.Arvamused küsitluse andmetel leiab valdav osa prantslastest (64%), et Aafrikast ja Lähis-Idast pärit migrandid on kuritegevuse oluliseks allikaks, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta kevadel.

Tervikuna näitasid Prantsusmaa elanikud suurt informeeritust migrante poolt toime pandud kuritegudest, vaid 8% küsitletutest ei osanud vastata. Seda, et migrantide viibimine riigis kuritegevuse kasvu ei mõjuta, usub ainult 28% küsitletud prantslastest.

Prantslased peavad migrante kuritegevuse allikaks >>

Tagid:
tänav, telk, migrandid, Emmanuel Macron, Prantsusmaa

Peamised teemad