18:35 17. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Illustratiivne foto

Vaba liikumine EL-iga lõpeb 2019. aasta märtsis

© AFP 2018 / DANIEL LEAL-OLIVAS
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (56)
2201

Peaminister Theresa May kõneisik teatas esmaspäeval, et inimeste vaba liikumine Suurbritannia ja Euroopa Liidu vahel lõpeb 2019. aasta märtsis, kui Ühendkuningriik EL-ist lahkub

TALLINN, 31. juuli — Sputnik. "Vaba liikumine lõpeb 2019. aasta märtsis," kinnitas May pressiesindaja ajakirjanikele ja lisas, et valitsus on saatnud laiali juba mõned ettepanekud selle kohta, millised õigused peaksid EL-i kodanikel pärast Brexitit olema, vahendab ERR.

"Teised Brexiti-järgse immigratsioonisüsteemi elemendid käiakse välja siis, kui on õige aeg. Oleks vale hakata praegu spekuleerima selle üle, millised need võiksid olla, või anda mõista, et vaba liikumine jätkub sellisena nagu praegu," lisas pressiesindaja.

Pärast seda, kui May valitsuse olulisemad ministrid viimastel päevadel teinud üksteisega vastuolus olevaid avaldusi, rõhutas May pressiesindaja, et valitsuse seisukoht Brexiti asjus on endiselt selline, nagu peaminister jaanuaris paika pani.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (56)
Tagid:
vabaliikumine, Brexit, Theresa May, Suurbritannia

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  19
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  9
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  36