01:49 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
27 0 0

USA presidendi Donald Trumpi väimees ja Valge Maja vanemnõunik Jared Kushner ütles esmaspäeval, et Trumpi meeskond tegutses valimiskampaania ajal liiga kaootiliselt, et oleks olnud üleüldse võimalik Venemaaga mingit koostööd teha

TALLINN, 1. augist — Sputnik. Väljaande Foreign Policy allika kohaselt ütles Kushner praktikantidega vesteldes järgmise lause: "Nemad arvavad, et meil oli mingi kokkumäng [Venemaaga], kuid reaalsuses ei suutnud me isegi oma kohalike büroodega kokkumängu teostada", vahendas ERR.

Putinil pole sellist salaorganisatsiooni nagu Bondi filmides >>

Samuti pidas Kushner ebaoluliseks seda, et ta oli oma riigisaladuse ligipääsu ankeedil jätnud esialgu mainimata valimiskampaania aegsed kohtumised Venemaa esindajatega, ning rõhutas, et kogu ankeet oli 127 lehekülje pikkune.

Ta kinnitas avalduses, et ta ei teinud kampaania ajal ühegi välisriigi valitsusega koostööd ning eitas Venemaa-poolseid finantseeringuid oma firmadele.

Uurijate põhitähelepanu 2016. aasta presidendivalimistesse Venemaa sekkumise ja sellega seotud küsimuste uurimises on nüüd pööratud kohtumistele, milles osales Jared Kushner, president Trumpi väimees ja Valge maja mõjukas nõunik, vahendas Sputnik Eesti maikuu lõpus.

Sellest teatas The Washington Post informeeritud allikatele tuginedes. "FBI (Föderaalne juurdlusbüroo — toim.) hoiab endiselt teravdatud tähelepanu all ka Trumpi endist julgeolekunõunikku Michael Flynni ja valimismeeskonna juhti Paul Manafort'i, kuid Kushner on ainuke Valge maja ametnik, kelle kohta on teada, et tema on uurimise võtmefiguur," seisis kirjutises.

Kushneri detsembris toimunud kohtumiste ajaks oli Trump juba valimised võitnud. Üleminekuaja meeskonna kontaktid välisriikidega võivad olla tavaiseloomuga, kuid kohtumisi ja telefonivestlusi venelastega tol ajal ei avalikustatud, märkisid artikli autorid.

Venemaa-ainelise uurimise keskmes on nüüd Trumpi väimees >>

"Detsembri alguses kohtus Kushner New Yorkis Venemaa USA suursaadiku Sergei Kisljakiga ja saatis seejärel oma asetäitja Kisljakiga kohtuma," öeldakse artiklis.

Kushner kohtus detsembris samuti "Vnežekonombanki" juhi Sergei Gorkoviga, kellele USA on kehtestanud sanktsioonid."Lisaks detsembrikuistele kohtumistele uurisid FBI agendid ühe kõrge luuretöötaja sõnade kohaselt tähelepanelikult Trumpi liitlaste ja venelaste varasemaid kontakte, mis ulatuvad 2016 aasta kevadesse, sealhulgas kohtumist Washingtoni hotellis Mayflower," öeldakse artiklis.

"Kushner ja Kisljak koos Trumpi lähedase kaastöötaja ja praeguse peaprokuröri Jeff Sessionsiga osalesid 2016. aasta aprillis Mayflowers hotellis toimunud üritusel, kus Trump lubas, tol ajal alles presidendikandidaadina, oma kõnes parandada suhteid Venemaaga. Pole teada, kas Kushner ja Kisljak seal ka omavahel suhtlesid," öeldakse artiklis.

Superman Valges Majas >>

The New York Times teatas, et Kushner ei maininud täiesti salajastele materjalidele juurdepääsuloa taotlust vormistades detsembrikuist kohtumist Kisljaki ja Gorkoviga, kuigi tema advokaat märkis, et see oli lihtsalt viga ja et varsti pärast seda teatas ta FBI-le tehtud muudatustest, edastas väljaanne.

Peamised teemad