04:16 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
59 0 0

USA president Donald Trump teatas, et demokraatide teooria tema kokkumängust Venemaaga on USA jaoks alandav

TALLINN, 4. august — Sputnik. "See on võltslugu, mis on alandav meile kõigile, meie riigile ja põhiseadusele," ütles Trump rahvaga kohtumisel Lääne-Virginias, mis kanti üle USA telekanalites. 

WSJ: USA eriprokurör kutsus "Venemaa kaasuses" kokku suure vandekogu >>

"Ainus põhjus, miks demokraadid räägivad täiesti väljamõeldud "Venemaa loost" peitub selles, et neil ei ole ideid, ei ole oma päevakorrapunkte, ei ole kontseptsiooni. "Venemaa lugu" on üleni fabritseeritud. See on lihtsalt katse õigustada oma suurimat lüüasaamist Ameerika Ühendriikide poliitilises ajaloos," väitis Trump.

Trump küsis tuhandelt kokkutulnult, kas nende seas on venelasi. Tema sõnul ei olnud ühtki venelast Ohios ega Pennsylvanias – osariikides, mis etendasid presidendivalimistel otsustavat rolli: Trump võitis seal tagasihoidliku häälteenamusega.

"Enamus rahvast teab, et mingeid venelasi meie valimisstaabis ei olnud, pole kunagi olnud. Me ei tulnud võitjaks mitte tänu Venemaale, vaid tänu teile," teatas Trump oma poolehoidjatele. 

Trump: Venemaa-juurdlus on olnud üks nõiajaht >>

Ta kutsus prokuröre üles mitte otsima "Vene jälge" valimistel, vaid 33 000 Hillary Clintoni kaotsiläinud e-kirja ning "uraani, mis Clintonitele maha müüdi ja mis on nüüdseks väga tigestunud venelaste käes." 

Trump on varem teatanud, et Clintoni valimisstaabi juhi John Podesta perekond teenis kenakesti kasu lobitehingust Rosatomile alluva ettevõttega Uranium One. Eelnevalt oli Clintonit juba süüdistatud selles, et ta võis olla Venemaa mõju all tänu annetustele, mille tema fond oli saanud kompanii Uranium One asutajalt Frank Giustralt.

Giustra annetas endisele USA presidendile Bill Clintonile üle 32 miljoni dollari, kui oli koos Clintoniga külastanud Kasahstani ja võinud konkursi sealse uraanimaagi kaevandamiseks.

Lisaks sellele annetas Uranium One aastail 2008–2010 Clintonitele veel ühtekokku 8,65 miljonit dollarit. Lõpuks sai Bill Clinton 2010. aastal anonüümselt "Vene investeerimispangalt" 500 000 dollarit Moskvas peetud ettekande eest.

Meedia andmetel teenindas see pank ettevõtte Uranium One ostutehingut Rosatomi poolt. Paljude USA väljaannete ajakirjanikud tegid järelduse, et perekond Clintonite fondi võis sattuda Venemaa valitsuse raha, mis maksti välja Uranium One´i asutajatele.

Trump kutsus üles uurima Clintoni sidemeid Venemaaga >>

Enne seda süüdistasid USA eriteenistused Venemaad küberrünnakus USA Demokraatliku Partei Rahvuskomitee arvutitele. Sellele tuginedes jõudsid nad järeldusele "Venemaa sekkumisest" presidendivalimistesse ning meediakanalid süüdistasid Trumpi "kokkumängus Venemaaga". Venemaa on need süüdistused korduvalt tagasi lükanud.

Tagid:
teooria, alandav, valimised, Hillary Clinton, Donald Trump, Venemaa, USA

Peamised teemad