12:28 19. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1611
  • RUB73.3067
Soome politsei kirjavahetus Putini visiidi teemal jõudis kõrvalise isikuni

Putini visiidi politseiinfo jõudis Soome naise postkasti

© Sputnik / Сергей Гунеев
Välisuudised
lühendatud link
39 0 0

Kummaliste asjaolude tõttu sai Oulu linnas elav naine oma e-postkasti kirju, kus Soome politseinikud arutasid muuhulgas Venemaa presidendi Vladimir Putini 27. juuli visiidi turvameetmetega seotud küsimusi

TALLINN, 8. august — Sputnik. Asi tuli ilmsiks siis, kui Oulu naine Minna Timonen 27. juulil oma hotmaili-postkasti avas. Sealt vaatas vastu terve rida kummalisi sõnumeid. Tema meilile oli saadetud kahe politseiniku omavaheline kirjavahetus Putini visiidi teemal, vahendab portaal Eestinen viitega Yle-le.

Kolleegid rääkisid ka Läänemere julgeolekust ja Ukrainast >>

Politseiinfos arutletakse muu hulgas presidentide ajagraafikute ja turvameetmete üle, samuti kommenteeritakse kriitilises toonis ühe kolleegi särgiostu ja lõunapausi.

Algul arvas naine, et tegemist on lihtsalt spämmiga. Järgmisel päeval võttis ta ühendust politseiga, aga sealt ei saanud ta mingit vastust. Hiljem tuli välja, et kirjad olid mõeldud Minna Imoneni nime kandvale politseitöötajale. See oli kergendus, sest tegemist polnud mingi suurema andmelekke, vaid lihtsalt näpuveaga, kus aadress kirjutati valesti.

Vene ja Soome presidendid kohtuvad täna Savonlinnas >>

Kirjad saanud Minna Timonen on Oulus koolis emakeeleõpetaja ning ta kavatseb selle teema koos lastega tunnis üles tõsta. Ta kavatseb lastele rääkida, et alati on mõistlik sellistest asjadest rääkida ja need avalikustada.

Politsei kavatseb aga selle juhtumi tagamaid uurida ja on võimalik, et muudetakse politsei-sisest infovahetust.

27. juulil külastas Soomet Venemaa president Vladimir Putin. Ametlikult on visiidi teemaks Soome iseseisvuse 100. aastapäev, kuid Vene riigipea vestles oma Soome kolleegi Sauli Niinistöga ka muudel teemadel, vahendas Sputnik Eesti juuli lõpus.

Putin saabus Soome iseseisvuse juubelit tähistama >>

Tagid:
politseiinfo, turvameetmed, e-post, politsei, Vladimir Putin, Soome, Venemaa

Peamised teemad