00:16 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Odessa oblasti endine kuberner, Georgia endine president Mihhail Saakašvili

Saakašvili tuli Vilniusesse miitingut pidama

© AFP 2018 / JANEK SKARZYNSKI
Välisuudised
lühendatud link
2210

Odessa oblasti endine kuberner, Georgia endine president Mihhail Saakašvili, kellelt võeti hiljuti Ukraina kodakondsus, saabus Vilniusesse, kus ta osales Venemaa saatkonna juures toimunud miitingul

TALLINN, 8. august — Sputnik. Miiting on protestiavaldus Lõuna-Osseetia ja Abhaasia sõltumatusele Georgiast ja selle korraldas Leedu kristlike demokraatide — "Isamaaliidu" partei liige Mantas Adomenas. Lisaks Saakašvilile osalesid sellel vabariigi Ülemnõukogu endine esimees Vitautas Landsbergis ja mõned Leedu parlamendi liikmed, teatab RIA Novosti korrespondent.

Gruusia esitas Poolale järelepärimise Saakašvili asukoha kohta >>

Varem tegi Europarlamendi saadik Petras Auštrevičius ettepaneku kaaluda Saakašvilile Leedu kodakondsuse andmise võimalust.

Ajakirjanike küsimusele Leedu passi saamise võimalikkuse kohta vastas Saakašvili, et ta üritab taastada oma Ukraina kodakondsust.

"Ma pean taastama oma Ukraina kodakondsuse, mis mult ebaseaduslikult ära võeti. Paljud ukrainlased oleksid kibestunud ja tunneksid end petetuna, kui ma sellest võitlusest loobuksin," ütles ta, lisades, et ei pretendeeri Leedu kodakondsusele.

Eurosaadik soovitas Saakašvilile võidelda Baltikumi mittekodanike õiguste eest >>

Saakašvili sõnul saab ta reisida, sest tal on Ukraina pass. Pärast lühikest visiiti Vilniusesse kavatseb ta Leedust lahkuda, täpsustamata, kuhu ta edasi sõidab.

Varem on Ukraina piirivalveteenistus teatanud, et kui Saakašvili peaks Ukraina piiri ületama, võetakse talt pass ära ja teda ei lasta riiki.

Saakašvili ei kavatse paluda kuskil asüüli >>

President Petro Porošenko võttis Saakašvililt 26. juulil Ukraina kodakondsuse, sest ta oli esitanud selle saamisel enda kohta ebaõiget teavet. Gruusia passist jäi endine president ilma juba 2015. aastal. Kodumaal süüdistatakse Saakašvilit mitmetes süütegudes ja teda ähvardab 11-aastane vanglakaristus.

Kas tiiki, konnade manu? Saakašvili kuldvõtmekese otsinguil >>

Tagid:
pass, kodakondsus, miiting, Mihheil Saakašvili, Leedu, Ukraina, Gruusia

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  17
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  49
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  11