16:11 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0835
  • RUB68.7554
Välisuudised
lühendatud link
5001

Venemaa president Vladimir Putin saabus teisipäeval visiidile Abhaasiasse, et mälestada 2008. aasta augustis toimunud Vene-Gruusia sõja sündmusi

TALLINN, 8. august — Sputnik. Putin kohtus Abhaasia juhi Raul Hadžimbaga ning nende kohalviibimisel allkirjastatakse mitu kahepoolset dokumenti, vahendas ERR viitega uudisteagentuurile Interfax. 

Haavatud ja põgenikud: Tshinvali üheksa aasta eest >>

Putin ütles, et Venemaa kavatseb jätkata Abhaasia Vabariigi julgeoleku ja iseseisvuse tagamist.

"Meil on millestki rääkida, kuid peamine on see, et meil on eriline, absoluutselt eriline suhe Abhaasiaga. Me tagame usaldusväärselt Abhaasia julgeoleku ja sõltumatuse, selle iseseisvuse. Olen kindel, et nii see saab olema," ütles Putin kohtumisel Abhaasia liidri Raul Hadžimbaga.

"Tuleb leida parim viis Abhaasia majanduse arendamiseks, töökohtade ja selle maksubaasi loomiseks," lisas Putin. "Seda me täna arutamegi." 

Lõuna-Osseetia tahab naasta Venemaa koosseisu >>

Lõuna-Osseetia tähistab 2008. aasta augustis toimunud sõjategevuse üheksandat aastapäeva. Georgia väed ründasid ööl vastu 8. augustit 2008. aastal Lõuna-Osseetiat ja purustasid osa selle pealinnast Tshinvalist. Rünnak tabas tsiviilelanikega asustatud linnakvartaleid ja rahuvalvejõude. Hukkus sadu inimesi, veel rohkem inimesi sai vigastada.

Venemaa viis vabariigi territooriumile, kus paljud elanikud olid selleks ajaks saanud Venemaa Föderatsiooni kodakondsuse, oma väed ja surus viis päeva kestnud lahingutegevuse tulemusena Georgia väed piirkonnast välja.

Tagid:
aastapäev, rünnak, sõda, Vladimir Putin, Tshinvali, Lõuna-Osseetia, Abhaasia, Gruusia

Peamised teemad