16:18 03. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Välisuudised
lühendatud link
5321

Ukraina taristuminister Volodõmõr Omeljan teatas, et ei näe mingit mõtet ukrainlaste reisidel Venemaale või Donbassi, tema sõnul peaksid riigi kodanikud "käima Euroopas"

TALLINN, 9. august — Sputnik. "Me peatasime reisirongiliikluse ja kaubavedude raudteeühenduse Krimmiga ning okupeeritud Donbassiga. Ma leian, et sinna pole mingit tarvidust sõita. Mis sinna Venemaale ikka sõita, tõepoolest. Peale selle, et väisata perekonnaliikmeid, kellel neid seal on. Kui me läheme Euroopasse — meie peame käima Euroopas," teatas riigiametnik intervjuus veebiväljaandele Obozrevatel, vahendab RIA Novosti.

Krimmist teatati poolsaare suhtes Ukraina-poolse turismiblokaadi alustamisest
© Sputnik / Владимир Сергеев

Ukraina alustab Krimmi turismiblokaadi >>

Ukraina ametnikud on korduvalt teinud ettepanekut karmistada reegleid Venemaa piiri ületamiseks. Samas pole Kiiev rahul mitte üksnes oma kodanike Venemaa-sõitudega, vaid püüab ka takistada venemaalaste sissesõitu.

Krimmi vastus

Krimmi Riiginõukogu aseesimees Remzi Iljasov kommenteeris Ukraina taristuministri Volodõmõr Omeljani sõnu, kes kutsus üles mitte külastada Venemaad.

Ärge relvastage Ukrainat >> 

"Ei ole enam need ajad, et kellelegi ette kirjutada, kuhu sõita. Ukraina poole ülesanne, juhul kui nad oma kodanikke armastavad, on korraldada normaalne läbipääs tollipunktides. Kui sa kavatsed kõige eest sulgetuks jääda, osutud sa huvipakkuvaks tooteks. Aitäh reklaami eest, nagu öeldakse," vahendab RT Iljasovi sõnu.

Petro Porošenko hävitaja lennukis
© Foto : Администрация Президента Украины

Ta märkis ühtlasi, et Kiiev õhutab ukrainlaste seas hirmutunnet.

Scooter esines Krimmi poolsaarel, Ukraina prokuratuur alustas menetlust >> 

Krimm läks Venemaa koosseisu referendumi tulemusena, mis toimus 2014. aasta märtsis pärast Ukraina riigipööret. Vene Föderatsiooniga taasühinemise poolt hääletas 96,77% Krimmi Vabariigi valijaist ja 95,6% Sevastopoli elanikest.

Emir Kusturica sõidab Krimmi >>

Tagid:
karmistamine, kodanikud, piiriületus, piir, Volodõmõr Omeljan, Euroopa, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad