01:42 19. Märts 2019
Kuula otse
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
USA president Donald Trump kaalub Venezuela osas sõjalisi võimalusi

Trump kaalub Venezuela osas sõjalisi võimalusi

© AP Photo / Andrew Harnik
Välisuudised
lühendatud link
Riigipöördekatse Venezuelas (25)
28 0 0

USA president Donald Trump ütles reedel, et kaalub Venezuela ühe ägeneva poliitilise kriisi osas ka variante, millesse on kaasatud Ühendriikide sõjavägi

TALLINN, 12. august — Sputnik. "Meil on Venezuela osas palju erinevaid võimalusi, sealhulgas ka sõjaline," ütles Trump New Jerseys ajakirjanikele. "Meil on väed kõikjal maailmas kohtades, mis on väga kaugel. Venezuela pole üldse kaugel ning inimesed seal kannatavad ja surevad".

Venezuela president sarjas USA sanktsioone >>

Trumpi sõnul oli Venezuelas kujunenud olukord üheks peamiseks teemaks, mida ta arutas reedesel kohtumisel välisminister Rex Tillersoni ja USA suursaadiku ÜRO juures Nikki Haleyga, vahendas ERR

Reede õhtul teatas Valge Maja, et Trump on nõus vestlema Venezuela riigipea Nicolas Maduroga kohe, kui demokraatia riigis on taastatud.

USA liigitas Venezuela presidendi Nicolás Maduro diktaatoriks, kes ohustab demokraatiat oma riigis ja kehtestas talle sanktsioonid, vahendas Sputnik Eesti augusti alguses.

Millise haridusega on Lõuna-Ameerika riikide presidendid? >>

Sanktsioonidega külmutas USA muu hulgas kõik tema Ühendriikide võimupiirkonnas asuvad varad. Ühtlasi on USA kodanikel keelatud temaga äri ajamine.

"Sanktsioonidega näitab USA selgelt, et oleme Maduro poliitika vastu ja toetame Venezuela rahvast, kes soovib oma riiki demokraatiat," lisas minister.

Maduro sarjas esmaspäeval "Ameerika imperialismi" ja talle kehtestatud sanktsioone. 

Moskva kreml. Illustratiivne foto
© Sputnik / Дружинин/Денисов/Пресс-служба президента РФ

Venemaa tuleviku mõjutajad >>

Venezuela president teatas eile, et soovib pidada USA ametivenna Donald Trumpiga kahepoolseid kõnelusi.

Venezuela (varasem ja praegu mööndav nimekuju: Venetsueela) on riik Lõuna-Ameerikas. Piirneb põhjas Kariibi merega, kirdes Atlandi ookeaniga, läänes Colombiaga, lõunas Brasiiliaga ja idas Guyanaga.

Riigi suurim majandusharu on naftatööstus. Naftamaardlad paiknevad Maracaibo järve ja Venezuela lahe all. Nafta ja naftatooted moodustavad 80% riigi ekspordituludest. Eksporditakse ka boksiiti, alumiiniumi, terast ja põllumajandussaadusi.

Teema:
Riigipöördekatse Venezuelas (25)
Tagid:
diktaator, poliitika, demokraatia, Nicolas Maduro, Donald Trump, Venezuela, USA

Peamised teemad

 • Kontrollimatu e-valimissüsteem

  Vaevalt on Eesti järjekordsel demokraatia pidupäeval päike õhtusse laskunud, kui e-valimisi tabab uus kriitikalaviin. Mitmete IT-spetside arvates poleks mingi raketiteadus e-valimisi läbipaistvamaks muuta, et sealtkaudu kriitikutelt argumente ära võtta. Samas väidavad e-valimiste vaatlejad, et seda ei taheta teha, sest praegune kontrollimatu e-valimiste süsteem teenib vigade, et mitte öelda e-manipulatsioonide varjamise huve.

  72
 • Krimm - viis aastat Venemaa koosseisus, illustreeriv foto

  Viis aastat, mis on möödunud Krimmi taasühinemisest Venemaaga, on elu poolsaarel kardinaalselt muutnud. Sellest, kuidas Krimm Venemaa rüppe naasis, mida on viie aastaga saavutatud ja mispärast võib tema eeskuju Euroopale ja Baltimaadele kasulik olla, on juttu Sputnik Eesti artiklis.

  65
 • Vene Föderatsiooni saatkonna hoone

  Vene Föderatsiooni saatkond Eesti Vabariigis mõistab teravalt hukka mõnitavad antisemiitlikud avaldused Eesti pearabi S. Koti suhtes.

  46