15:44 18. Jaanuar 2019
Kuula otse
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
USA president Donald Trump kaalub Venezuela osas sõjalisi võimalusi

Trump kaalub Venezuela osas sõjalisi võimalusi

© AP Photo / Andrew Harnik
Välisuudised
lühendatud link
20 0 0

USA president Donald Trump ütles reedel, et kaalub Venezuela ühe ägeneva poliitilise kriisi osas ka variante, millesse on kaasatud Ühendriikide sõjavägi

TALLINN, 12. august — Sputnik. "Meil on Venezuela osas palju erinevaid võimalusi, sealhulgas ka sõjaline," ütles Trump New Jerseys ajakirjanikele. "Meil on väed kõikjal maailmas kohtades, mis on väga kaugel. Venezuela pole üldse kaugel ning inimesed seal kannatavad ja surevad".

Venezuela president sarjas USA sanktsioone >>

Trumpi sõnul oli Venezuelas kujunenud olukord üheks peamiseks teemaks, mida ta arutas reedesel kohtumisel välisminister Rex Tillersoni ja USA suursaadiku ÜRO juures Nikki Haleyga, vahendas ERR

Reede õhtul teatas Valge Maja, et Trump on nõus vestlema Venezuela riigipea Nicolas Maduroga kohe, kui demokraatia riigis on taastatud.

USA liigitas Venezuela presidendi Nicolás Maduro diktaatoriks, kes ohustab demokraatiat oma riigis ja kehtestas talle sanktsioonid, vahendas Sputnik Eesti augusti alguses.

Millise haridusega on Lõuna-Ameerika riikide presidendid? >>

Sanktsioonidega külmutas USA muu hulgas kõik tema Ühendriikide võimupiirkonnas asuvad varad. Ühtlasi on USA kodanikel keelatud temaga äri ajamine.

"Sanktsioonidega näitab USA selgelt, et oleme Maduro poliitika vastu ja toetame Venezuela rahvast, kes soovib oma riiki demokraatiat," lisas minister.

Maduro sarjas esmaspäeval "Ameerika imperialismi" ja talle kehtestatud sanktsioone. 

Moskva kreml. Illustratiivne foto
© Sputnik / Дружинин/Денисов/Пресс-служба президента РФ

Venemaa tuleviku mõjutajad >>

Venezuela president teatas eile, et soovib pidada USA ametivenna Donald Trumpiga kahepoolseid kõnelusi.

Venezuela (varasem ja praegu mööndav nimekuju: Venetsueela) on riik Lõuna-Ameerikas. Piirneb põhjas Kariibi merega, kirdes Atlandi ookeaniga, läänes Colombiaga, lõunas Brasiiliaga ja idas Guyanaga.

Riigi suurim majandusharu on naftatööstus. Naftamaardlad paiknevad Maracaibo järve ja Venezuela lahe all. Nafta ja naftatooted moodustavad 80% riigi ekspordituludest. Eksporditakse ka boksiiti, alumiiniumi, terast ja põllumajandussaadusi.

Tagid:
diktaator, poliitika, demokraatia, Nicolas Maduro, Donald Trump, Venezuela, USA

Peamised teemad

 • Kange alkoholi tootjad: piirikaubanduse kasv on pidurdunud, illustreeriv foto

  Veini ja kange alkoholi tootjaid esindava Alkoholitootjate ja Maaletoojate Liidu (ATML) poolt koondatud analüüs piirikaubandusest, maksulaekumistest ja Eesti turule deklareeritud alkoholikogustest näitab, et piirikaubanduse kasv on pidurdunud.

  13
 • Venemaa president Vladimir Putin annetas Serbia kolleegile Aleksandar Vučićile Aleksandr Nevski ordeni

  Samal ajal kui EL otsib vahendeid Venemaa-vastastest sanktsioonidest põhjustatud kahjude korvamiseks, avanevad Moskvaga head suhted säilitanud Serbiale paljulubavad majanduslikud väljavaated. Selle kinnituseks said Vladimir Putini visiidi ajal Belgradisse alla kirjutatud kümned dokumendid.

  18
 • Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan

  Sputniku, RT ja meediaagentuuri Rossija Segodnja peatoimetaja Margarita Simonjan esines avaldusega terve rea Sputnikuga seotud kontode ja lehekülgede sulgemise kohta Facebooki juhtkonna poolt.

  29