14:01 25. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Helsingi

Teisipäeval on üle Soome väljas kõik taksod

© Fotolia / Pavel Parmenov
Välisuudised
lühendatud link
3910

Soome takso- ja bussifirmad valmistuvad rongiliikluse seiskumiseks mitmeks päevaks alates esmaspäeva õhtust

TALLINN, 13. august — Sputnik. Teisipäeval on üle Soome väljas kõik taksod. Odavbussifirma Onnibus on valmis panema liinile vajadusel rohkem busse.

Muidu on teisipäev bussiliikluses kõige rahulikum päev, seetõttu on hea, et vedurijuhid streigivad just teisipäeval, kuna siis on bussides rohkem vabu kohti, vahendab portaal Eestinen.

Bussifirma Pohjolan Liikenne on valmis lisama samuti liinile rohkem busse Turu ja Helsingi ning Helsingi ja Kuopio vahele.

Ametiühingute keskliit: tervishoiusektor peab kokkuleppeni jõudma
© Sputnik / Вадим Анцупов

Teisipäeval on väljas kõik Helsingi taksod. Taksofirmal Taksi Helsinki on kokku 1300 autot. Kui kõik need väljas on, tähendab see võrreldes tavapärasega mitmesaja auto lisandumist.

Firmal Lähitaksi on kokku 1250 autot. Firma juht Juha Pentikäinen ütles, et varasemad kogemused selliste seisakutega on erinevad. Inimesed on leidlikud ja võtavad sellistel päevadel töölt vaba päeva.

Praeguse seisuga seiskub Soomes täielikult lähi- ja kaugrongide liiklus alates esmapäeva õhtust ning taastub alles kolmapäeva hommikul. Sõidavad ainult Venemaa rongid.

Vedurijuhid avaldavad seisakuga meelt valitsuse otsuse vastu avada reisirongliiklus järk-järgult vabale konkurentsile. Vedurijuhid on lubanud streigi ära jätta, kui valitsus oma otsust muudab, aga valitsus pole streigiteatele veel reageerinud.

Tagid:
streik, bussifirma, takso, raudtee, Helsingi

Peamised teemad