22:53 14. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
Euroopa rändekriis (101)
15 0 0

Euroopa Komisjon teatas neljapäeval, et on teadlik äsjasest Kreeka saartele saabuvate migrantide arvu tõusust, kuid põhjuse üle, miks need inimesed Türgi poolelt tulema pääsesid, ei soovinud Brüssel spekuleerida

TALLINN, 24. august — Sputnik. Chiose, Kosi, Lerose ja Samose saarele saabus teisipäeval ligi 400 migranti. Eelnenud nädalavahetusel oli aga Chiosele, Lesbosele ja Samosele saabunud lausa 650 migranti, vahendas ERR viitega EUobserver-le.

Türgi ja Euroopa Liit sõlmisid 2016. aasta 18. märtsil rändeleppe, millega Türgi kohustus takistama migrantidel meritsi Kreekasse liikumist ning võtma vastu kõik Kreekasse jõudnud migrandid.

EL kohustus omalt poolt andma Türgile Süüria põgenike võõrustamiseks kolm miljardit eurot, kiirendama liitumisläbirääkimisi Türgiga ja andma Türgi kodanikele tingimuste täitmise korral aasta lõpuks viisavabaduse.

Samas on Euroopa Liidu ja Türgi suhted pärast lepingu sõlmimist mitmetel põhjustel jätkuvalt halvenenud ning lisaks liitumiskõnelustest loobumisele on Ankaras spekuleeritud ka migratsioonileppest lahti ütlemisega.

Teema:
Euroopa rändekriis (101)
Tagid:
migrant, Kreeka, EL, Türgi

Peamised teemad