17:16 18. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Välisuudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
5920

Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova sõnul ei ole Moskva nõudnud ameeriklaste Venemaal asuvate diplomaatiliste esinduste töötajate arvu vähendamist, aga USA "tegi, nagu ta tegi"

TALLINN, 29. august — Sputnik. Venemaa välisministeeriumi esindaja Maria Zahharova sõnul ei ole Moskva nõudnud USA Venemaal asuvate diplomaatiliste esinduste töötajate arvu vähendamist, teatab RIA Novosti osundusega Zahharova poolt telekanalile Dožd antud intervjuule.

Venemaalt peavad lahkuma 755 USA diplomaati >>

Zahharova sõnul ei olnud Venemaa poolt tegemist otsuse, vaid soovitusega, ja nimelt USA pool asus oma personali koondamisele.

"See ei olnud sugugi Venemaa nõue. Meie tegime ettepaneku. Nemad tegid nii, nagu nad tegid," ütles Zahharova intervjuus.

Nagu portaal Sputnik Eesti eelnevalt on teatanud, tegi Venemaa käesoleva aasta juulis vastuseks järjekordsetele sanktsioonidele USA-le ettepaneku vähedada 1. septembriks oma diplomaatiliste esinduste töötajate arvu Venemaal kuni 455 inimeseni ning teatas, et alates 1. augustist peatatakse kõigi Moskvas Dorožnaja tänavas asuvate laoruumide ja Serebrjannõi Bori suvila kasutamine USA saatkonna poolt.

USA saatkond Moskvas
© Sputnik / Илья Питалев

Nõnda võrdsustus USA Venemaal paiknevate diplomaatiliste ja konsulaaresinduste töötajaskonna arv Vene Föderatsiooni diplomaatiliste esinduste töötajate arvuga Ameerika Ühendriikides.

Samuti sai eelnevalt teatavaks, et Washington plaanib ligi kahekordselt vähendada Venemaa diplomaatide roteerumisraadiust USA-s ning karmistada diplomaatilist teavitusmenetlust – seda kõike vastuseks 755 USA diplomaatiliste esinduste töötaja väljasaatmisele Venemaalt.

Kui varem võisid Venemaa saatkonna diplomaadid ja tehnilised töötajad USA-s ümber paikneda 25 miili (40 km) ulatuses, siis vastavalt võimalikele uuendustele võidakse nende liikumisraadiust riigis piirata 10–15 miilini (16–24 km).

Ühtlasi kehtestatakse Venemaa diplomaatidele teavitusmenetlus, mis tähendab kohustust teavitada Riigidepartemangu kolm päeva ette oma kavatsusest asukohast lahkuda, kui läbitav vahemaa ületab USA võimude poolt määratud normi.

Lavrov: me ei hakka kurjust ameeriklaste peale välja valama >>

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
vähendamine, esindus, diplomaatiline, sanktsioonid, välisministeerium, Maria Zahharova, USA, Venemaa

Peamised teemad