23:50 04. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Välisuudised
lühendatud link
Diplomaatiline skandaal (37)
5301

Venemaa oli sunnitud vabastama USA korraldusel oma konsulaadi San Franciscos ning diplomaatilised esindused New Yorgis ja Washingtonis

TALLINN, 3. september — Sputnik. Moskva nõudis täna USA-lt Venemaa diplomaatiliste esinduste sulgemise otsuse muutmist ja ütles, et suhete halvenemises on süüdi Washington.

"Me peame toimunut Washingtoni otseselt vaenulikuks aktiks ja rahvusvahelise õiguse rikkumiseks," ütles Vene välisministeerium avalduses, vahendas portaal Pealinn.

Vene välisministeerium
© Sputnik / Наталья Селиверстова

"Me kutsume Ameerika võime mõistusele tulema ja tagastama kohe Venemaa diplomaatilise kinnisvara, vastasel juhul on USA süüdi meie suhete pidevas halvenemises."

Venemaa oli sunnitud laupäeval vabastama USA korraldusel oma konsulaadi San Franciscos ning diplomaatilised esindused New Yorgis ja Washingtonis.

USA föderaalagendid inspekteerisid Vene kaubandusesindust Washingtonis, et kinnitada selle sulgemist, samuti konsulaati San Franciscos ja bürood New Yorgis.

Vene välisministeerium ütles pühapäeval, et "konfiskeeritud hooned on nüüd USA luureteenistuse ja relvastatud politsei käsutuses".

Washington andis sulgemiskäsu neljapäeval vastuseks Moskva korraldusele vähendada Ühedriikide diplomaatilise missiooni personali 1. septembriks 755 inimese võrra.

Sellega jääb Venemaale 455 USA diplomaatilist töötajat, sama palju kui on Venemaal Ühendriikides.

Teema:
Diplomaatiline skandaal (37)
Tagid:
läbiotsimine, esindajakoda, diplomaat, Washington, Venemaa, USA

Peamised teemad