00:22 24. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1648
  • RUB73.5314
Парусник Крузенштерн

Soome keeldus Kruzensterni sadamasse lubamast

© Sputnik / Нина Зотина
Välisuudised
lühendatud link
8521

Soome võimude otsus keelduda Venemaa purjelaeval Kruzenstern ühte Soome sadamaist siseneda ei ole millegagi põhjendatud, teatas Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova

TALLINN, 8. september — Sputnik. "See täiesti põhjendamatu otsus on seda imelikum, et vaid mõne nädala eest käis antud purjekas rahvusvahelise purjeregati raames Soome sadamates," ütles ta reedel toimunud briifingul, edastas RIA Novosti.

Soome sõjaväevõimud ei suvatsenud selgitada, mispärast septembris keelati Venemaa õppepurjekal Kruzenstern külastada Maarianhamina sadamat Ahvenamaa saarestikus. 

Alus 164 kadetiga pardal kavatses külastada Läänemeres Ahvenamaa saarestikku 18. – 20. septembrini. Kohalikud võimud olid Vene laeva külaskäiguga arvestanud ja lootsid, et see suurendab sadama väljavaateid saada suurte purjelaevade regati Tall Ships' Race 2021 võõrustajaks.

Eelnevalt oli Soome meedia täheldanud, et aluse kavandatav külaskäik langeb ühte Venemaa ja Valgevene ühisõppustega Zapad 2017, mis toimuvad 14. – 20. septembrini.

USA: Zapadi ajal peab olema valmis erinevateks arenguteks >>

Õppepurjekas Kruzenstern tähistas 2016. aastal oma veeskamise 90. aastapäeva. Tegemist on maailma ühe suurima neljamastilise parklaevaga, algusest peale on seda kasutatud õppelaevana ja kaubavedudeks kaugsõitudel. Pärast Teist maailmasõda läks purjekas reparatsioonide korras NSV Liidu omandusse ja sai endale vene meresõitja adrmiral Johann Krusensterni nime, 1991. aastal aga anti laev üle Balti Riikliku Kalalaevastiku Akadeemiale kodusadamaga Kaliningradis.

Trump lubas Soome presidendile Balti regiooni "väga kaitsta" >>

Tagid:
keeld, sadam, põhjus, purjelaev Kruzenstern, Maria Zahharova, Soome, Venemaa

Peamised teemad