16:21 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
15832

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommentreeris Saksamaa kantsleri Angela Merkeli poolt varem lausutud sõnu Krimmi ühendamisest SLV ja SDV kontekstis

TALLINN, 11. september — Sputnik. Intervjuus Saksamaa ajalehele Frankfurter Allgemeine väitis Merkel, et Krimmi Venemaa osaks tunnistada tähendab sama, mis SDV aegadel leppida kahe ühinemispüüdlusest loobunud riigi olemasolu tunnistamisega. 

Euroopa poliitikud tunnistavad de-facto Krimmi kuulumist Venemaale
© Sputnik / Константин Чалабов

Zahharova arvates lahendas Merkel seega "keerulisima Krimmi dilemma, mainides poolsaart Saksamaa ühendamise kontekstis. Sellest teatas Venemaa Föderatsiooni välisministeeriumi esindaja oma kodulehel Facebookis

Krimmi "laevuke on juba minema ujunud" >>

Zahharova meenutas, et 2015. aastal tõmbas Venemaa välisminister Sergei Lavrov Müncheni konverentsil samuti paralleeli Krimmi küsimuse ja Saksamaa ühendamise vahel – ning siis reageeris kuulajaskond tema sõnadele hämmingu ja rahulolematusega.

"Nüüd aga on Krimmi ajaloo ja Saksamaa ühendamise – olgugi et sobimatu – meenutamine Saksamaa juhtkonna selge seisukoht," märkis diplomaat.

Zahharova arvates võib Merkeli sõnu hinnata kui "raudbetoonilist" argumenti, mis "osutab täpselt toimunu ajaloolisele õiglusele. Samaviisi ei ole omal vabal tahtel jagunenud Venemaa ja Krimmi rahvastik, mida ei kinnita üksnes 2014. aasta rahvahääletus, vaid ka rahvahääletused ja nende korraldamise katsed alates NSV Liidu kokkuvarisemisest," kirjutas Venemaa välisministeeriumi esindaja. 

Sanktsioonide mõju Venemaa ja Euroopa riikide majandusele, illustratiivne foto
© Sputnik / Управление Россельхознадзора по Брянской области

Diplomaat heitis ühtlasi nalja, et pärast Merkeli avaldust asuvad Saksamaa meediaakalnalid ilmselt süüdistama kõikjal leiduvaid "vene häkkereid" selles, et nad seekord ei rünnanud valimiseelset, vaid otse kandidaadi enese serverit.

Kiievis "eksiti" Krimmiga >>

Krimm sai Venemaa piirkonnaks peale 2014. aasta märtsikuist rahvahääletust, kus valdav osa elanikkonnast ütles "jah". Referendum viidi läbi pärast Ukrainas 2014. asta veebruaris toimunud riigipööret. Ukraina peab endiselt Krimmi oma, kuid ajutiselt okupeeritud territooriumiks. Venemaa lükkab tagasi kõik süüdistused oma aadressil, meenutades, et Krimmi ja Sevastopoli kuulumine Venemaa koosseisu on legitiimne ja toimunud nende alade eklanikkonna tahte kohaselt. ÜRO põhikirja ja rahvusvahelisi seadusi ei ole rikutud. Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul on Krimmi küsimus "lõplikult lukku pandud".

Samal teemal

Kolm aastat tagasi sai Krimm Venemaa osaks
Kelle oma on Krimm
Ja jälle Krimm: Läänes nähakse analoogiat Balti riikides toimunud protsessidega...
Kreml: Krimm on Venemaa regioon
Ukrainlased Krimmi: kes puhkama, kes diversioone korraldama
Emir Kusturica sõidab Krimmi
Ukraina poliitiku Krimmi-sõit võib osutuda enesetapuks
Toimus Krimmi referendum
Tagid:
ühendamine, dilemma, Maria Zahharova, Angela Merkel, Krimm, Venemaa

Peamised teemad