16:53 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
3810

USA ülemkohus otsustas teisipäeval, et president Donald Trumpi admistratsioon saab jätkata ajutise reisikeeluga, mis piirab migrantide saabumist Ühendriikidesse, edastas telekanal CNN

TALLINN, 13. september — Sputnik. USA valitsus esitas ülemkohtule apellatsioonikaebuse, et tühistada valitsuse ajutise sissesõidukeelu erandeid laiendanud Hawaii kohtuniku otsust, vahendab ERR.

USA president Donald Trump
© AFP 2019 / NICHOLAS KAMM

Ülemkohus lubas valitsusel 30. juunil osaliselt jõustada sissesõidukeelu, mis kehtestati 90 päevaks Iraani, Liibüa, Süüria, Somaalia, Sudaani ja Jeemeni kodanikele ja 120 päevaks kõikidele põgenikele. 

USA valitsus läks varem ülemkohtule esitatud eduka apellatsiooniga mööda San Franciscos asuvast apellatsioonikohtust, mis oli keelanud sissesõidukeeldu üldse rakendada.

Trump: see ei ole moslemite keeld

"Ameerika on uhke immigrantide riik ning me jätkame kaastunde näitamist neile, kes põgenevad allasurumise eest, kuid me teeme seda, kaitstes meie kodanikke ja piiri. Ameerika on alati olnud vabade maa ja vaprade kodu," ütles Trump ebaharilikus ametlikus avalduses suvel.

"Selgituseks, see ei ole moslemite keeld, nagu meedia on sellest ekslikult teada andnud. See ei ole küsimus religioonist, see on terrorismist ja meie riigi hoidmisest turvalisena," ütles Trump, lisades, et tema määrus ei puudutanud rohkem kui 40 moslemiriiki.

USA president Donald Trump kaalub uut immigratsioonimäärust
© REUTERS / JONATHAN ERNST

"Olukorrad, mis eksisteerivad täna osas Prantsusmaast, osas Saksamaast, Belgias jne ei ole olukorrad, mille sarnast me Ühendriikides sooviksime näha — teatud laadi suurt ja alalist terroriohtu, mitmemõõtmelist ja mitut põlvkonda hõlmavat, mis muutuks Ameerika elu püsivaks tunnuseks," märkis Trumpi administratsiooni ametnik.

Reisikeeld on mõeldud suurte rünnakute vältimiseks ja on esimene samm immigratsioonipoliitika põhjalikuks uuendamiseks, et säästa riiki ohvriterohketest rünnakutest, mis hiljuti on raputanud Belgiat, Prantsusmaad ja Saksamaad, ütles administratsiooni kõrge ametnik.

"Moslemikeeld" on jätnud sajad jeemenlased Aafrikasse lõksu >>

Tagid:
reisipiirang, migrandid, reisikeeld, toetus, USA ülemkohus, Donald Trump, USA

Peamised teemad