16:12 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
3310

USA lisas pühapäeval Põhja-Korea, Venezuela ja Tšaadi kaheksast riigist koosnevasse reisikeelu nimekirja

TALLINN, 25. sept — Sputnik. Esimeste reisikeelu saanud riikide sekka kuulunud Sudaan eemaldati nimekirjast. Osalise või täieliku USA reisikeelu all on nüüd kaheksa riiki, vahendas ERR.

Trumpi moslemikeeld on jätnud sajad jeemenlased Djiboutisse lõksu, illustratiivne foto
© Sputnik / Сергей Строителев

Reisikeeld kõikidele kodanikele kehtestati Põhja-Korea ja Tšaadi suhtes. Venezuela reisikeeld hõlmab mitmete valitsusagentuuride ametnikke ja nende perekondi. 

USA-sse ei ole praeguse seisuga lubatud reisida ka Iraani, Liibüa, Süüria, Somaalia ja Jeemeni kodanikel.

USA ülemkohus otsustas, et president Donald Trumpi admistratsioon saab jätkata ajutise reisikeeluga, mis piirab migrantide saabumist Ühendriikidesse, vahendas Sputnik Eesti septembris.

"Ameerika on uhke immigrantide riik ning me jätkame kaastunde näitamist neile, kes põgenevad allasurumise eest, kuid me teeme seda, kaitstes meie kodanikke ja piiri. Ameerika on alati olnud vabade maa ja vaprade kodu," ütles Trump ebaharilikus ametlikus avalduses.

"Selgituseks, see ei ole moslemite keeld, nagu meedia on sellest ekslikult teada andnud. See ei ole küsimus religioonist, see on terrorismist ja meie riigi hoidmisest turvalisena," lisas Trump.

"Olukorrad, mis eksisteerivad täna osas Prantsusmaast, osas Saksamaast, Belgias jne ei ole olukorrad, mille sarnast me Ühendriikides sooviksime näha — teatud laadi suurt ja alalist terroriohtu, mitmemõõtmelist ja mitut põlvkonda hõlmavat, mis muutuks Ameerika elu püsivaks tunnuseks," märkis Trumpi administratsiooni ametnik.

Reisikeeld on mõeldud suurte rünnakute vältimiseks ja on esimene samm immigratsioonipoliitika põhjalikuks uuendamiseks, et säästa riiki ohvriterohketest rünnakutest, mis hiljuti on raputanud Belgiat, Prantsusmaad ja Saksamaad, ütles administratsiooni kõrge ametnik.

Peamised teemad