01:18 06. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1854
  • RUB86.3692
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4110

Läti riiklik elektroonilise meedia nõukogu avaldas usaldamatust Läti raadio juhatuse liikmele Sigita Roķele. Kõige tõsisemateks raadio juhtkonnale süüks pandud rikkumisteks on sisuga kauplemine

TALLINN, 30. september — Sputnik. Roķe pidi lahkuma oma ametist juba reedel, tuleval nädalal aga valitakse uus juhatus, vahendab Läti Sputnik

Teabeagentuur ja raadio Sputnik
© Sputnik / Игорь Руссак

Kinnimakstud sisu on täheldatud nii omaette saadetes kui ka Läti raadio 1, 2 ja 5 uudistelõikudes. Näitena toodi esile Roķe poolt allkirjastatud varjatud lepingud, kus lepiti kokku klientide poolt ette seatud teemade ja tingimuste osas.

Konflikt Roķe ja Läti riikliku elektroonilise meedia nõukogu (NEPLP) vahel lahvatas septembri keskel, kui NEPLP nõukogu liige Ivars Āboliņš võttis kriitilise vaatluse alla raadios kehtivate lisatasude süsteemi.

Ustavatele ajakirjanikele maksti salajasi preemiaid, mis ületasid nende kuupalga 200–250% võrra. Lisatasude määrad ulatusid 800 kuni 1800 euroni. Raadiole lähedalseisvad allikad ütlesid Läti Sputnikule, et see, mis Läti riiklikus raadios toimub, on omane kõigile riiklikele asutustele ja ametnikkonnale tervikuna.

Kusjuures sugugi mitte alati suurte ametipalkade puhul ei häbene nad kasutada riigieelarvelisi vahendeid iseenda rahaliseks premeerimiseks. Kuid raha eest sisu müümine – see lõhnab juba kuriteo järele.

"Nad võisid ju end müüa ka ebasõbralikele riikidele," öeldakse NEPLP-is.

Huvitav, et alles hiljaaegu protesteerisid Läti raadio töötajad oma madalate palkade pärast. Ja mis tunnuslik – kõige kõvemini kisendasid need, kes olid küna äärde lastud, saades ebaseaduslikke preemiaid ja lisatasusid, vahendab Läti Sputnik. 

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
usaldamatus, raadio, meedialahingud, kauplemine, uudis, rikkumine, korruptsioon, NEPLP, Sigita Roķe, Läti

Peamised teemad