17:17 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
Kataloonia referendum (43)
7810

Kataloonia lahkulöömist Hispaaniast toetas 90 protsenti pühapäevasel iseseisvusreferendumil osalenud inimestest, teatas Kataloonia valitsus ööl vastu esmaspäeva

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Valitsuse kõneisik Jordi Turull ütles, et 2,02 miljonit katalaani vastas jaatavalt küsimusele: "Kas te tahate, et Kataloonia saaks iseseisvaks riigiks vabariigina?"

Turulli sõnul osales referendumil 2,26 miljonit inimest, vahendab ERR.

Ta lisas, et ligi kaheksa protsenti osalenutest ehk umbes 176 000 inimest hääletas iseseisvuse vastu, kaks protsenti jättis valimissedeli tühjaks ning 0,9 protsenti hääletussedelitest oli rikutud.

Kataloonias on 5,3 miljonit registreeritud valijat ning Turulli sõnul ei sisalda hääletussedelite arv neid sedeleid, mille Hispaania politsei konfiskeeris vägivaldsete haarangute käigus, et iseseisvusreferendumit peatada.

BBC ja Politico andmetel oli osalusprotsent umbes 42.Välisministeerium teatas Kataloonia iseseisvusreferendumi kommentaariks, et Eesti toetab Hispaania territoriaalset terviklikkust."Eesti toetab Hispaania suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust," kinnitas välisministeerium ERR-ile saadetud kommentaaris.

Teema:
Kataloonia referendum (43)
Tagid:
iseseisvus, referendum, Kataloonia, Hispaania

Peamised teemad