06:29 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Välisuudised
lühendatud link
43 0 0

Esmakordne preemia panuse eest läti ja leedu keele ja kultuuri ning ajaloouuringute korraldamise eest antakse välja 2018. aastal Balti ühtsuse päeval

TALLINN, 2. oktoober — Sputnik. Mõeldes Balti ühtsuse päevale, mil lätlased ja leedulased meenutavad ajaloolist Saule lahingut, tegid Leedu välisminister Linas Linkevičius ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs ettepaneku asutada Balti preemia, teatab Leedu välisministeeriumi pressiteenistus.

Linkevičius märkis, et kahepoolseid kultuurisidemeid tugevdades aitab see algatus kaasa baltlaste vastastikusele lähenemisele.

Balti kett.
© Sputnik / Юрий Абрамочкин

"Tahame avaldada Leedu ja Läti kodanikele austust nende loomingulise tegevuse eest, mis aitab meie ühiskondadel kahe naaber- ja hõimuriigina teineteise kunsti, kirjandust, teadust ja kultuuri paremini tundma õppida," ütles Linkevičius.

Esimene Balti preemia plaanitakse välja anda 2018. aastal, mil mõlemad riigid tähistavad oma sajandat aastapäeva.

Preemia antakse välja panuse eest leedu ja läti kirjanduse ja kultuuris, ajaloouuringute korraldamises ja muudes valdkondades.

Antud hetkel tegelevad mõlema riigi välisministeeriumid Balti preemia taotlustingimuste väljatöötamisega. Auhinna omistamise taotluste vastuvõtmine kuulutatakse välja nii Läti kui Leedu välisministeeriumi veebilehel.

Tagid:
preemia, balti ühtsuse päev, Leedu, Läti

Peamised teemad