07:48 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Välisuudised
lühendatud link
2510

Teisipäeval leiab Kataloonias aset üldstreik, millega ametiühingud ja organisatsioonid protestivad Hispaania keskvalitsuse viimase aja sammude vastu seoses piirkonnas toimunud referendumiga

TALLINN, 3. oktoober — Sputnik. Korraldajate sõnul on streik vastuseks "tõsistele õiguste ja vabaduste rikkumisele" pühapäevaste sündmuste ajal Kataloonias, vahendas ERR. Madrid ja Hispaania ülemkohus on öelnud, et pühapäeval toimunud referendum oli ebaseaduslik ega vastanud ka muus osas rahvahääletuse usaldusväärsust tagavatele nõuetele.

Referendum Kataloonias
© AFP 2019 / Lluis Gene

Kataloonia regioonivalitsuse esindajate kinnitusel aga referendum keskvalitsuse takistusmeetmetest hoolimata õnnestus ja sellest võttis osa rohkem kui 2,2 miljonit inimest (42,3 protsenti sealsetest valijatest), kellest 90 protsenti hääletas iseseisvuse poolt.

Hispaania valitsus saatis pühapäeval referendumit takistama riiklikud politseijõud, kelle ülesandeks oli valimisjaoskonnad sulgeda ning konfiskeerida valimismaterjalid.

Kokkupõrgetes sai kannatada üle tuhande inimese

Kataloonias pühapäeval korraldatud referendumil puhkenud kokkupõrgetes politseijõudude ja iseseisvusmeelsete katalaanide vahel sai kannatada üle tuhande inimese, vahendas Pealinn esmaspäeval.

Barcelonas sai kannatada 294 inimest, linna lähiümbruses 355, Kataloonia keskosas 46, Tarragonas 27, Gironas 249, Lleida 111, Terres de l'Ebres 55. Varem teatati rohkem kui 800 kannatanust.

© Ruptly
Kataloonia referendum muutus vägivaldseks
Tagid:
streik, iseseisvus, referendum, valitsus, ülemkohus, Hispaania, Kataloonia

Peamised teemad