11:43 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
7230

Ministri sõnul tekitab Venemaale muret USA poolt Süürias kasutusele võetud "poolikute meetmete taktika"

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. USA korraldab Venemaa sõjaväelaste vastu Süürias surmavalt ohtlikke provokatsioone, teatas intervjuus ajalehele Asharq Al-Awsat Venemaa välisminister Sergei Lavrov.

Ministri sõnul tekitab Venemaale muret USA poolt Süürias kasutusele võetud "poolikute meetmete taktika", edastab RIA Novosti.

"Kui kasutada "topeltstandardeid" ja jagada terroriste "halbadeks" ja "väga halbadeks", sundida koalitsiooni poliitilistel motiividel, unustades oma aktiivsusele ÜRO Julgeolekunõukogu kehtestatud sanktsioonid, siis on terrorivastase võitluse efektiivsusest raske rääkida. Islamiriik * "hakkas murenema" just Venemaa õhujõudude ja Süüria armee antud löökide surve all.

Ministri sõnul on Venemaal USA juhitavatele relvajõududele Süürias palju küsimusi.

"Nad annavad justkui kogemata lööke Süüria armee väeüksustele, misjärel islamisõdalased lähevad vasturünnakule, või "innustavad" teisi terroriste hõivama strateegiliselt tähtsaid punkte, kus on taastatud ametliku Damaskuse võim, või siis korraldatakse meie sõjaväelaste vastu surmavalt ohtlikke provokatsioone. Juhin tähelepanu ka paljudele "juhuslikele" löökidele tsiviilobjektide pihta, mis on kaasa toonud sadu tsiviilohvreid."

Lavrov rõhutas, et rahvusvahelise õiguse kohaselt on USA juhitav koalitsioon Süürias ebaseaduslik.

"Ma ei hakka siinkohal süvenema detailidesse, kuid alustagem sellest, et süürlaste ja rahvusvahelise õiguse seisukohast on koalitsioon Süürias kutsumata külalaine. Süüria valitsus talub seda vaid niikaua, kuni koalitsiooni tegevus selle riigi territooriumil on suunatud võitlusele terrorismiga," teatas ta.

Süüria
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Ministri sõnul on Venemaa osalemine võitluses Islamiriigi* terroristidega suunatud mitte ainult Venemaa rahvusliku julgeoleku tagamisele, vaid ka globaalse ja regionaalse stabiilsuse tugevdamisele.

"Ainult jõumeetoditega ei õnnestu terrorismi Lähis-Idast ja Põhja-Aafrikast välja juurida. Oleme selles sügavalt veendunud. Meie poliitika eelis seisneb selles, et see ei ole suunatud omakasule ja sellel pole "topeltpõhja"," ütles ta.

Lavrov rõhutas, et Venemaa jätkab jõupingutusi paljude Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas aset leidvate kriisiolukordade ja konfliktide rahumeelseks ja poliitilis-diplomaatiliseks reguleerimisteks. "Kutsume üles ausale koostööle kõiki, kes selleks valmis on," lisas ta lõpetuseks.

* Venemaal keelustatud terroriorganisatsioon

Tagid:
koalitsioon, Sergei Lavrov, USA, Venemaa, Süüria

Peamised teemad