05:57 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Ameerika ajaloo suurim massitulistamine Las Vegases (9)
3621

Tulistaja oli mõrvaks hästi ette valmistanud - kokku on leitud 47 erinevat relva ja lõhkeaineid tema hotellitoast, autost ja kodudest ning mees oli paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba. Enne veretööd saatis ta oma tüdruksõbrale 100 000 dollarit

TALLINN, 4. oktoober — Sputnik. USA president Donald Trump ütles teisipäeval, et Las Vegase tulistaja Stephen Paddocki motiivide osas pole endiselt selgust.

Terrorist või haige?

"Mul ei ole vähimatki aimu," tunnistas Trump vastates lennukis ajakirjanike küsimusele, kas mees võis tõepoolest olla seotud sunniitliku äärmusrühmitusega Islamiriik, vahendab Pealinn.

Islamiriik on kahel korral oma propagandaagentuuri Amaq vahendusel kuulutanud, et 64-aastane tulistaja oli nende "üks sõduritest", kuid pole esitanud väite kinnituseks ühtegi tõendit.

Trump nimetas pühapäeval Las Vegases vähemalt 59 inimest tapnud ja sadu haavanud tulistajat "haigeks ja dementseks" inimeseks.

Saatis pruudile raha

Stephen Paddocki oli oma tüdruksõbrale Filipiinidele kandnud 100 000 dollarit, enne kui tappis Las Vegases 58 inimest.

Filipiinide riikliku juurdlusbüroo NBI teatel palusid neilt abi nende Ühendriikide kolleegid FBI-st, kes tundsid huvi Paddocki tüdruksõber 62-aastase Marilou Danley asukoha kohta.

"Danley saabus Filipiinidele eelmisel kuul ning siis leidis aset rahaülekanne tema kontole 100 000 dollari ulatuses Stephenilt," ütles NBI pressiesindaja Nick Suarez AFP-le.

Praeguseks naasis Marilou Danley Filipiinide pealinnast Manilast Ühendriikidesse, ütles saareriigi immigratsiooniameti pressiesindaja.

Tulistaja valdusest leiti 47 relva

USA võimuesindajad teatasid teisipäevasel pressikonverentsil, et Las Vegase massitulistamisega seoses on leitud kokku 47 erinevat relva.

Äkki "Las Vegase püssimehe mõistatust" polegi>>

Relvad leiti Stephen Craig Paddocki hotellitoast ja kahest erinevast elukohast Nevadas. Relvad on ostetud Nevadast, Utahist, Californiast ja Texasest.

Koroner täpsustas pressikonverentsil, et peale tulistaja sai rünnakus surma 58 inimest. Samal ajal teatas Las Vegase haigla aga veel ühe inimese surmast. Haigla esindajate teatel on veel 31 inimest kriitilises seisundis.

Ajaleht Guardian oli varem kirjutanud, et Renos asuvast korterist leiti viis käsirelva, kaks haavlipüssi ja suur hulk laskemoona. Mesquitest avastati 19 relva, lõhkeaineid ja laskemoona.

Kaamerad ja põhjalik ettevalmistus veretööks

Šerif Joe Lombardo ütles pressikonverentsil, et tulistaja oli ühtlasi paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba. Lombardo sõnul tahtis mõrtsukas nähtavasti näha, kes toale lähenevad.

USA Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) agendid jätkasid teisipäeval tööd sündmuskohal. Urimine on alles pooleli.

Politsei andmetel kestis tulistamine umbes 9-11 minutit ja oli hästi ette valmistatud.

Politsei andmetel oli mees toonud erinevatel päevadel hotellituppa kümme erinevat kohvrit. Koristajate kinnitusel ei märganud nad toas samas midagi kahtlustäratavat.

Paddocki hotelli ees seisnud autost avastati ammooniumnitraati ja väetist. Relvadest 12 olid varustatud seadmega, mis teeb poolautomaatrelvast pea täisautomaatse.

Mõrtsuka motiivid pole endiselt teada

Paddock ilmselt lasi ennast maha, kui politsei tungis hotellituppa.

Psühholoog Las Vegase püssimehe motiividest>>

Pensionil olnud mõrvari varanduseks on hinnatud rohkem kui kaks miljonit dollarit. New York Timesi andmetel käis varem raamatupidajana töötanud mees viimati tööl umbes 30 aastat tagasi.

Paddocki isa oli vägivaldne pangaröövel, kes vangistati 1960-ndatel. Mees põgenes vanglast 1968. aastal ja oli vahepeal FBI kümne kõige tagaotsituma isiku nimekirjas.

Vend Ericu andmetel puudusid mõrvaril igasugused poliitilised- või ususidemed. Samuti polnud tal ka probleeme mõnuainetega ega teadaolevalt ka vaimuhäireid.

Teema:
Ameerika ajaloo suurim massitulistamine Las Vegases (9)
Tagid:
politsei, mõrtsukas, Stephen Paddock, tulistaja, Trump, Las Vegas

Peamised teemad