11:35 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
Ameerika ajaloo suurim massitulistamine Las Vegases (9)
20 0 0

USA politsei tunnistas reedel, et viis päeva hiljem puudub endiselt selgus Las Vegase massitulistaja motiivis

TALLINN, 7. oktoober — Sputnik. "Meil ei ole endiselt selget motiivi ega põhjust, et miks," möönis Las Vegase abišerif Kevin McMahill pressikonverentsil ajakirjanikele, vahendab ERR.

"Praegusel hetkel pole meil motiivide osas teile mingisugust usaldusväärset infot anda," ütles politseinik.

Politsei korraldas Las Vegase tulistaja majades läbiotsimise >>

Tulistaja Stephen Craig Paddock oli mõrvaks hästi ette valmistanud — kokku on leitud 47 erinevat relva ja lõhkeaineid tema hotellitoast, autost ja kodudest ning mees oli paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba, vahendas Sputnik Eesti kolmapäeval. Enne veretööd saatis ta oma tüdruksõbrale 100 000 dollarit.

Relvad leiti Paddocki hotellitoast ja kahest erinevast elukohast Nevadas. Relvad on ostetud Nevadast, Utahist, Californiast ja Texasest.

Tulistaja oli ühtlasi paigaldanud kaameraid väljapoole hotellituba. Politsei andmetel oli mees toonud erinevatel päevadel hotellituppa kümme erinevat kohvrit. Koristajate kinnitusel ei märganud nad toas samas midagi kahtlustäratavat.

Las Vegase tulistaja oli mõrvaks hästi ette valmistanud >>

RIA Novosti vestles sel teemal psüühilise tervise uurimiskeskuse meditsiinipsühholoogia osakonna juhataja Sergei Jenikolopoviga, vahendas Sputnik Eesti. 

"Kõige rohkem sarnaneb see (juhtum — toim.) laiendatud suitsiidiga: inimene maksab isiklikel motiividel kätte ühiskonnale: "Lähen teise ilma ja võtan teidki endaga kaasa." Sellist asja on korduvalt juhtunud koolitulistamistel. Pensionieas suitsiidirisk kasvab — tekivad perekondlikud ja tööalased põhjused," sõnas Jenikolopov.

"Mitte keegi ei eputa relvadega, nagu ameeriklased. Relva olemasolu on USA-s mehelikkuse tundemärk. Ameeriklased võitlevad juba ammu relvatootjate lobi vastu, kuid seni on see kõik jäänud tulemusteta," lisas Jenikolopov.

Relvastatud mees avas Las Vegase Mandalay Bay hotelli 32. korruselt pühapäeva õhtul tule kantrimuusika festivalile kogunenud rahvahulga pihta, tappes 59 inimest. Haiglatesse on viidud 527 inimest. Tulistaja leiti surnult.

© AP / RUPTLY
Ameerika ajaloo suurim massitulistamine Las Vegases
Teema:
Ameerika ajaloo suurim massitulistamine Las Vegases (9)
Tagid:
motiiv, tulistaja, vahejuhtum, hukkunud, põhjus, tulistamine, politsei, Las Vegas, USA

Peamised teemad