05:36 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Välisuudised
lühendatud link
6920

USA senati väliskomisjoni esimees vabariiklane Bob Corker ütles, et president Donald Trumpi poliitika ähvardab esile kutsuda Kolmanda maailmasõja

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Senaatori sõnutsi ajab Trump asju nagu "tõsielusaadet" ja presidendi ähvardused teistele riikidele võivad viia USA "Kolmanda maailmasõja rajale", vahendas Pealinn.

"Ta teeb mind murelikuks. Ta peaks tegema murelikuks kõiki, kes hoolivad meie riigist," rõhutas senaator.

USA kinnitab, et keegi pole Põhja-Koreale sõda kuulutanud >>

Corker oli varem Trumpi innukas pooldaja, kuid viimastel kuudel on temast saanud vabariiklaste seas Trumpi peamisi arvustajaid.

Lisaks ütles Corker, et ei kavatse 2018. aasta senativalimistel kandideerida. Trump ise kommenteeris seda sõnadega "Corkeril ei jätkunud otsustavust".

Äsja säutsus Trump mitut korda Twitteris, süüdistades Corkerit Iraaniga tuumaleppe sõlmimise mahitamises. President mainis ka, et keeldus varem Corkerit USA välisministriks määramast.

Iraani relvajõud: Trumpi administratsioon vajab šokki

Iraani relvajõudude pressiesindaja hoiatas USA presidenti Donald Trumpi Iraani ähvardamise eest ning ütles, et aeg on USA-le õppetunde anda, vahendab ERR

"Paistab, et Trumpi administratsioon mõistab vaid vandesõnu ja talle on vaja šokki, et mõista võimu uut tähendust maailmas," vahendas Reuters relvajõudude pressiesindaja Masoud Jazayeri sõnu ISNA-le.

"On aeg anda ameeriklastele uusi õppetunde," ütles Jazayeri.

Trump langetas ajaloolise otsuse aga ei öelnud, millise nimelt >>

Eelmisel nädalal kirjutas ajaleht Washington Post, et Trump kavatseb hüljata Iraani tuumaprogrammi piiramise leppe, mille Iraan ja maailma suurriigid omavahel 2015. aasta suvel sõlmisid.

Trumpi sõnul on lepe nõrk ning ei taga piisavat järelevalvet Iraani tuumajaamade üle. Pealegi ei ole lepe Trumpi hinnangul USA rahvuslike huvidega kooskõlas.

Tagid:
ähvardus, maailmasõda, Donald Trump, Iraan, USA

Peamised teemad