06:47 29. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
9430

Sally Jones, tuntud ka kui "Valge lesk", astus islami usku ja sõitis armastatud immigrandi Junaid Hussaini mõjul Süüriasse, kus liitus Islamiriigiga

TALLINN, 12. oktoober — Sputnik. Süürias likvideeriti Briti terrorist "Valge lesk", teatab The Times. Venemaa välisluureteenistuse (SVR) veteran Lev Korolkov märkis raadio Sputnik eetris, et kui see vastab tõele, on tapetud maailma otsituim naisterrorist.

Ameerika õhurünnakus Süürias hukkus väidetavalt Islamiriigiga liitunud britt Sally Jones, kirjutab The Times viitega allikatele Ühendkuningriigi valitsuses.

Teatatakse, et Jones likvideeriti juunis Iraagi piiri ääres. Väidetavalt hukkus samas õhurünnakus ka tema 12-aastane poeg.

Sally Jones, tuntud ka kui Umm Hussain al-Britani või "Valge lesk" (i.k. — the White Widow), astus islami usku ja sõitis armastatud immigrandi Junaid Hussaini mõjul Süüriasse, kus liitus Islamiriigiga*. Jones viis Raqqasse ka oma poja. 2015. aastal tapeti Hussain õhurünnakus.

Teatatakse, et "Valge lesk" hukkus, kui püüdis põgeneda Raqqa piiramisrõngast. Ajaleht rõhutab, et Briti luureteenistused hoidsid Jonesi viimase aastate tegemistel silma peal.

Venemaa välisluureteenistuse (SVR) veteran Lev Korolkov märkis raadio Sputnik eetris, et "Valgel lesel" oli Islamiriigi* terroriorganisatsioonis teatav mõjuvõim.

"Ta kutsus ka teisi islamiusku astunud briti naisi üles Islamiriigiga* ühinema. Enamgi veel, ta saatis pidevalt Briti väljaannetele ähvardusi, et laseb õhku metroo ja muud seesugust. Kuid suurema mõjuga Islamiriigis* oli tema abikaasa Junaid Hussain"il, kes oli samuti Ühendkuningriigi kodanik. Ta tapeti kahe aasta eest ja see mõjus ka Sally Jones"ile. Ta juhtis Raqqa"s naistest koosnevat terroristide allüksust ja rühma, mis kohaldas naistele väga karme karistusi. Tal oli teatud mõjuvõim veel ka sellepärast, et tegutses aktiivselt just naistele suunatud islamisõdalaste propaganda ja värbamisega tegelevates Islamisõdalaste sotsiaalvõrgustikes. Naised on lihtsamini mõjutatavad ja sellepärast teda ilmselt jälitatigi. Tema hukkumine kajastus kahtlemata ka terroristidel – Islamiriigi* jaoks saabusid rasked ajad," ütles Lev Korolkov.

*Venemaal keelustatud terroriorganisatsioon.

Tagid:
õhurünnak, Islamiriik, valge lesk, Süüria

Peamised teemad