13:34 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
6320

Prantsusmaa president Emmanuel Macron ütles pühapäeval televisioonis edastatud intervjuus, et riik hakkab välja saatma dokumentideta välismaalasi, kes on sooritanud kuriteo

TALLINN, 16. oktoober — Sputnik. "Me hakkame kasutama kõige karmimaid meetmeid, me teeme seda, mida on vaja teha," lubas Prantsusmaa president Emmanuel Macron, et riik hakkab välja saatma dokumentideta välismaalasi, kes on sooritanud kuriteo, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Tuneesia päritolu mees pussitas kaks nädalat tagasi Marseille´i linna raudteejaamas surnuks kaks noort naist.

Macron: Euroopa peab kaitsma oma piiri paremini >>

Euroopa Liit peaks rändevoo kontrollimiseks looma oma varjupaigaameti ning isikut tõendava dokumendi, ütles Prantsuse president Emmanuel Macron septembrikuu lõpus.

Euroopa peab kaitsma oma piiri paremini, lausus Macron kõnes, milles esitas oma nägemuse EL-ist ja ettepanekud ühenduse muutmiseks. Macroni sõnul aitaks varjupaigaamet kiirendada ja ühtlustada EL-i riikide rändemenetlust pärast aastaid kestnud vaidlusi sellest, kui palju põgenikke vastu võtta ja kust.

Saksamaa politsei ja meedia varjavad migrantide toimepandud kuritegusid >>

President hoiatas ka immigratsioonivastase rahvusluse ohtude eest, öeldes, et see käib vastu ühendatud Euroopa ideele, mis sündis kahe maailmasõja tragöödiast.

Angela Merkel võitis neljanda ametiaja
© AFP 2019 / Kay Nietfeld

"Arvasime, et minevik ei tule tagasi," lausus Macron pärast seda, kui Saksa parlamendivalimiste järel sai esmakordselt viimase 60 aasta jooksul Saksa parlamenti paremäärmuslik erakond.

Macron kinnitas juuli lõpus, et tal on kavas drastiliselt lühendada varjupaigataotluste ja migrantidega seotud muude dokumentide menetlemise aega.

Samuti lubas ta, et aasta lõpuks ei soovi ta näha ühtegi migranti, kes kuskil tänaval või metsas elab. Macron rääkis Orléans'i prefektuuris toimunud naturalisatsioonitseremoonial, et ta ei taha enam näha tänaval telkivaid inimesi.

Macron: ma ei taha enam tänaval elavaid naisi ja mehi >>

Tagid:
väljasaatmine, kuritegu, migrandid, Emmanuel Macron, Prantsusmaa

Peamised teemad