04:40 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
Kataloonia referendum (43)
2320

Kataloonia iseseisvusreferendum oli ebaseaduslik, sest selle korraldamiseks kasutatud Kataloonia seadus on vastuolus Hispaania põhiseadusega, teatas Hispaania konstitutsioonikohus teisipäeval

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Kataloonia parlament kiitis "enesemääramise referendumi seaduse" heaks septembri algul. Sellele tuginevalt korraldasid Kataloonia liidrid 1. oktoobril referendumi sellest, kas Kataloonia peaks eralduma Hispaaniast, vahentab ERR.

Mida Puigdemont teisipäeva õhtul tegi?>>

Eraldumise toetajad võitsid ning liidrid ütlesid seepeale, et katalaanid andsid neile mandaadi iseseisvus välja kuulutada. Samas võttis referendumist osa vähem kui pool valijatest ning need Kataloonia elanikud, kes iseseisvumist ei toeta, üldjuhul boikoteerisid seda rahvahääletust.

Ebaseaduslik iseseisvus>>

Valitsus vaidlustas seaduse ning Hispaania konstitutsioonikohus andis korralduse selle täitmine peatada, kuniks kohtunikud kaebust üle vaadatavad.

Kohus ütles teisipäeval, et enesemääramise referendumi seadus on vastuolus Hispaania riikliku suveräänsuse ning "Hispaania rahva lagunematu ühtsusega". Kohus lisas, et Hispaania põhiseadusega oli vastuolus ka seaduse heaks kiitnud parlamendiistung.

Kataloonia referendum>>

Teema:
Kataloonia referendum (43)
Tagid:
kohus, Barcelona, Kataloonia, Hispaania

Peamised teemad