11:30 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
4902

Venemaa ei lahku uuest strateegilise relvastuse piiramise leppest (START), ütles Vene president Vladimir Putin neljapäeval

TALLINN, 19. oktoober — Sputnik. "Praegu kuuleme, et USA partnerid ei ole väga rahul uue START leppega. Kuid meie ei kavatse sellest lahkuda. Võib-olla ei ole me mõne asjaga rahul, kuid alati on olemas teatud kompromissialge," ütles Putin Sotšis Valdai rahvusvahelise väitlusklubi kohtumisel, edastas ERR.

START allkirjastasid USA president Barack Obama ja tema Venemaa kolleeg Dmitri Medvedev 2010. aastal. Tuumarelvastuse piiramise lepe asendas 1991. aastal sõlmitud strateegilise relvastuse piiramise lepet.

Aruanne: ameeriklaste tuumarelv Türgis võib sattuda terroristide kätte>>

Uus START-leping kehtib kümme aastat ja vähendab riikide tuumalõhkepeade arvu kolmandiku võrra. Mõlemale riigile jääb alles 1550 strateegilist lõhkepead, 700 kontinentidevahelist raketti ja 800 raketikandjat.

Leppest loodeti kahe riigi suhete parandajat. Tollane Ühendriikide välisminister Hillary Clinton on öelnud, et lepe näitab maailmale, eriti Iraanile ja Põhja-Koreale, et üks peamisi eesmärke on tugevdada tuumarelva leviku vastast võitlust ja hoida tuumamaterjal võõrastest kätest eemal.

Tagid:
tuumarelv, START, Valdai klubi, Vladimir Putin, Sotši, USA

Peamised teemad