20:38 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Välisuudised
lühendatud link
42 0 0

Ühendriikides avalikustati neljapäeval 2891 president John F. Kennedy mõrvauurimist puudutavat saladokumenti

TALLINN, 27. oktoober — Sputnik. USA president Donald Trump lükkas siiski mõnede dokumentide avalikustamist edasi muu hulgas Luure Keskagentuuri (CIA) ja Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) palvel, vahendas BNS väljaannet Guardian, kirjutab Pealinn.

Kennedy mõrvati 22. novembril 1963. aastal ja tema surm on vallandanud hulgaliselt kõige erinevamaid vandenõuteooriaid, mis seavad kahtluse alla, et riigipea tappis üksik püssimees Lee Harvey Oswald.

Senaator Kennedy mõrvarit ei lastud vabadusse >>

"Mul ei ole täna muud valikut, kui need palved heaks kiita. Muidu võiksin kaasa aidata pöördumatu kahju tekitamise meie riiklikule julgeolekule," kirjutas Trump Guardiani andmetel vastavas määruses.

Väljaande hinnangul jäetakse otsusega avalikustamata sadu dokumente, kuid Trump oli andnud julgeolekuagentuuridele käsu salastamise vajalikkusele 180 päeva jooksul uuesti hinnang anda.

Valge Maja teatas juba möödunud nädalal, et kavatseb avalikustada võimalikult palju materjali. Trump on ka ise pikalt Kennedy mõrva ümber keerelnud vandenõuteooriatele toitu andnud.

LKA hoones
© AP Photo / J. Scott Applewhite

USA hümni boikott: Ameerikas algas patriotismivastane kampaania >>

Näiteks väitis ta ühelegi tõendile viitamata 2016. aasta presidendikampaania ajal, et tema vabariiklasest rivaal Ted Cruz oli seotud Kennedy tapnud Lee Harvey Oswaldiga.

Ka Trumpi poliitiline nõunik Roger Stone, kes aitas teda presidendikampaania korraldamise juures, on innukas vandenõuteoreetik. Stone kirjutas raamatu, milles väidab, et Kennedy asepresident Lyndon B. Johnson oli seotud presidendi mõrvaga.

Tagid:
dokumendid, poliitika, avalikustamine, mõrv, ajalugu, CIA, FBI, John F. Kennedy, Donald Trump, USA

Peamised teemad