00:00 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
2110

Sanktsioonisurve Põhja-Koreale ei aita Korea poolsaare probleemi lahendada, ütles Vene suursaadik USA-s Anatoli Antonov ja rõhutas konstruktiivse dialoogi vajadust

TALLINN, 28. oktoober — Sputnik. Antonov ütles, et Venemaa toetab kõiki ÜRO Julgeolekunõukogus vastu võetud resolutsioone, mis "peaksid mõjutama Põhja-Korea juhtkonda oma välispoliitikat muutma ning raketi- ja tuumaambitsioonidest loobuma", vahendab Pealinn viitega BNS-le.

USA president Donald Trump
© Sputnik / President of the Ukraine Press-Service/Nikolay Lazarenko

Põhja-Korea ÜRO saadik hoiatas tuumasõja eest >>

"Kas need sanktsioonid lahendavad kõik probleemid? Mul on täna ainult üks vastus: arvestades, et ma tegelesin juhtumisi selle asjaga aastaid, võin ma öelda, et sanktsioonid ei lahenda kõiki neid probleeme," ütles Antonov vastuseks uudisteagentuuri Interfax küsimusele.

"Katsed seda riiki lihtsalt kägistada ei toimi," ütles Antonov. Tema sõnul tuleb leida teid, kuidas rääkida Põhja-Koreaga konstruktiivse dialoogi jätkamisest, mitte lihtsalt sanktsioonidega survestada.

Põhja-Korea valmistub raketikatsetuseks >>

Sõjaväeõppused Põhja-Korea territooriumi läheduses selle riigi välispoliitikat ilmselt ei muuda, sõnas Vene diplomaat Lõuna-Korea ja USA ühisõppustele viidates.

"Need ajendavad üksnes KRDV-d (Korea Rahvademokraatlikku Vabariiki) uutele sammudele," lisas ta.

"Venemaa ei ole neid raketi- ja tuumaambitsioone kunagi toetanud," kinnitas Antonov. Suursaadik lisas, et Venemaa ja USA on Põhja-Korea küsimuses pidevas ühenduses.

Põhja-Korea režiimi käsutuses on mitte üksnes kümnete kaupa tuumalõhkepäid, vaid ka suures koguses plutooniumi ja rikastatud uraani, mida kasutatakse tuumarelva tootmiseks. Lisaks sellele eeldatakse, et sel maailmas suuruselt kolmanda keemiarelva-arsenaliga riigil on olemas ka bioloogiline relv.

Tagid:
dialoog, ballistilised raketid, katsetused, sanktsioonid, suursaadik, Anatoli Antonov, Venemaa, USA, Põhja-Korea

Peamised teemad