09:28 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Välisuudised
lühendatud link
2220

Sel nädalal Norra Teravmägede saarestiku lähedal merre kukkunud Vene helikopter on leitud ning kaheksa pardal olnud venelast on ilmselt surnud, ütlesid Norra päästemeeskonnad pühapäeval

TALLINN, 29. oktoober — Sputnik. Sõjaväekopter Mi-8 kukkus neljapäeval alla Barentsburgi linnakese lähistel, 2-3 kilomeetri kaugusel rannikust. Kopteri pardal oli viis meeskonnaliiget ning Venemaa Artika ja Antarktika uurimisinstituudi kolm töötajat, vahendab ERR.

"Vene helikopteri vrakk leiti Heeroddenist kirdes 209 meetri sügavusel," teatasid päästeteenistused avalduses. "Kopteri otsingud on nüüdseks lõpetatud ning alustatud on eeldatavate hukkunute otsinguid."

Vene kopterit on alates neljapäevast piirkonnas otsinud merepatrull-lennuk, Taani lennuk, kaks Norra helikopterit ja mitu laeva.

Vene helikopter kukkus Grööni mere kohal alla>>

Õnnetuse põhjus pole teada. Kopteri meeskond ei võtnud Norra võimudega ühendust ei enne ega pärast õnnetust.

Barentsburg on asula Svalbardil Lääne-Teravmägede saarel, umbes 55 km kaugusel Longyearbyenist.

Asulas on umbes 500 elanikku, valdavalt venelased ja ukrainlased. Peamine tegevusala on söekaevandamine. Arendatakse ka turismi. Asula varustamine toidu ja esmatarbekaupadega toimub Venemaalt.

Asula rajati 1920ndatel hollandlaste kaevandusasulana. Asula sai nime Willem Barentsi järgi, kes 1596. aastal Teravmäed avastas. 1932 müüdi see Nõukogude Liidule. Söekaevandamisega hakkas tegelema Arktikugol. Pärast Nõukogude Liidu lagunemist vähenes rahastamine ja asula elanike arv on tunduvalt kahanenud. 1990ndatel elas seal 1100 kuni 1450 inimest, tänapäeval alla 500.

Barentsburgis asub Venemaa konsulaat, mis on maailma põhjapoolseim diplomaatiline esindus.

Tagid:
helikopter, Mi-8, Barentsburg, Norra, Venemaa

Peamised teemad