16:37 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Välisuudised
lühendatud link
7110

Põhja-Korea tuumapolügoonil varises viimase tuumakatsetuse järel sisse tunnel, Jaapani ajakirjanduse teatel võis varingus hukkuda üle 200 inimese

TALLINN, 31. oktoober — Sputnik. Punggye-ri polügoonil varises tunnel sisse septembri algul mõni päev pärast Põhja-Korea viimast ja seni võimsaimat maa-alust tuumakatsetust 3. septembril, teatas telekanal Asahi teisipäeval viitega anonüümsetele Põhja-Korea allikatele, vahendab ERR.

Esimeses varingus võis hukkuda sadakond töölist. Päästetööde ajal toimus teine varing, ohvrite koguarv on vähemalt 200, edastas telekanal.

Põhja-Korea teatas vesinikupommi edukast katsetamisest >>

Eksperdid on varem hoiatanud, et Põhja-Korea maa-alused tuumakatsetused võivad põhjustada Hiina piiri lähedal asuval mägipolügoonil varingu ja lekitada atmosfääri radiatsiooni.

Põhja-Korea teatas 3. septembril, et katsetas edukalt vesinikupommi, mis on mõeldud kasutamiseks mandritevahelise ballistilise raketiga, vahendas Sputnik Eesti.

"Vesinikupommikatsetust saatis täielik edu," kuulutas Põhja-Korea ametlik telekanal mõni tund pärast plahvatust ja maavärinat, mis viitas riigi kuuendale tuumakatsetusele.

Välisminister Mikser mõistis hukka Põhja-Korea tegevuse >>

Lõuna-Korea meteoroloogiaameti teatel oli 3. septembril Põhja-Koreas registreeritud maavärin 5-6 korda tugevam kui viienda tuumakatsetuse ajal.

Põhja-Koreas täna registreeritud "kunstlik maavärin" oli 9,8 korda tugevam kui Pyongyangi viienda tuumakatsetusega kaasndnud maa-alused tõuked, vahendas Lõuna-Korea uudisteagentuur Yonhap meteoroloogiaameti andmeid.

Maavärin "ei olnud mitte üksnes 9,8 korda võimsam kui eelmise aasta septembris läbi viidud tuumakatsetus, vaid see oli kõige võimsam", ütles Lõuna-Korea meteoroloogiaamet.

Venemaa mõistis Põhja-Korea väidetava vesinikupommikatsetuse karmilt hukka >>

Põhja-Korea Punggye-ri tuumapolügooni kandis registreeriti täna kohaliku aja järgi kell 12.29 (Eesti aeg kell 6.29) plahvatus, mis põhjustas maavärina magnituudiga 6,3.

Arvataks, et Põhja-Korea katsetas seekord vesinikupommi, mille olemasolust ta hiljuti teatas, öeldes, et seda on võimalik kasutada riigi uue mandritevahelise ballistilise raketiga.

Analüütikute esialgsetel hinnangutel ulatus täna katsetatud pommi võimsus 100 tonnist ühe megatonnini.

Samal teemal

Põhja-Korea valmistub raketikatsetuseks
Miks USA Põhja-Korea vastu sõda ei alusta
USA hoiab Põhja-Korea ümber "mõõdetud pinget"
Miks Põhja-Korea rakett Alaskani ei lennanud
Põhja-Korea tulistas välja kolm ballistilist raketti
Põhja-Korea katsetas uut raketti
Uued sanktsioonid Venemaa, Iraani ja Põhja-Korea vastu
Tagid:
töölised, varing, tuumapomm, tunnel, hukkunud, vesinikupomm, polügoon, Kim Chŏng-un, Põhja-Korea, Jaapan

Peamised teemad