08:45 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Välisuudised
lühendatud link
4711

USA füüsilistele ja juriidilistele isikutele keelati kuni 2018. aasta jaanuari lõpuni Venemaa ettevõtetega süvavee, arktilistes ja põlevkivienergia projektide osas äriasju ajada

TALLINN, 1. november — Sputnik. Moskva tunneb kahetsust, et USA presidendi Donald Trumpi administratsioon jätkab Venemaale surve avaldamist, teatas välisministri asetäitja Sergei Rjabkov, vahendab RIA Novosti.

Tema sõnul ei olnud uued sanktsioonid ja katsed nende abil Venemaa kursimuutust saavutada ootamatud, ehkki tekitavad "sügavat muret".

"Me näeme siin Trumpi administratsiooni poliitika negatiivset, destruktiivset järjehoidmist selle suhtes, mis veel Obama ajal alguse sai," lausus ta.

Venemaa välisministeerium
© Sputnik / Валерий Мельников

Sanktsioonid pole peletanud välisettevõtteid Venemaalt>>

Diplomaadi arvates suruvad Washingtoni sammud kahe riigi suhteid jätkuvalt ummikusse. Rjabkov meenutas, et Moskva otsustab ameeriklaste poliitika üle tegude järgi.

"Senimaani aga leiab aset terve rida ettevõtmisi, mis põhjustavad meie teravat vastuseisu," nentis ta.

Asevälisminister märkis ühtlasi, et USA "langeb aina enam piirangutehulluse küüsi": tänaseks on ameeriklaste sanktsioonide objektiks ligi 70 riigi kodanikud ja organisatsioonid. Riigiduuma välisasjade komisjoni aseesimees Aleksei Tšepa nimetas uute piirangute kehtestamist "arulagedaks" poliitikaks, kuna need kahjustavad "tervikuna kõikide riikide majandusarengut".

Schröder: USA-l on vaja nõrka Venemaad>>

Eile õhtul sai teatavaks, et USA füüsilistele ja juriidilistele isikutele keelati kuni 2018. aasta jaanuari lõpuni Venemaa ettevõtetega süvavee, arktilistes ja põlevkivienergia projektide osas äriasju ajada. USA kutsub Venemaad üles täitma Ukraina suhtes Minski kokkuleppeid ja "seadusevastast küberaktiivsust" lõpetama.

© Ruptly
Venemaa peakonsulaadilt San Franciscos eemaldati Venemaa lipp.

Fitch Ratings´i loodusvarade ja toormekaupade grupi direktor Dmitri Marintšenko selgitas RIA Novostile, et jutt käib muudatustest naftatööstuse tehnoloogiliste piirangute direktiivis. Tema sõnul ei ole neis muudatustes "mitte midagi revolutsioonilist" — uuendatud direktiiv sisaldab sätteid, mis on kätketud suvel vastu võetud sanktsioonide seaduses. Muudatused hõlmavad vaid kaht täpsustatud punkti: piirangute alla langevad nüüd teatavad Venemaa välisettevõtete projektid, kusjuures see ei puuduta projekte, mis on initsieeritud enne 2018. aasta 28. jaanuari.

Venemaa on varemgi teatanud, et ta ei ole Ukraina sisekonflikti osapooleks ega vastavalt ka Minskiga sõlmitud lepingute subjektiks. Moskvas on ühtlasi nenditud, et temaga sanktsioonide keeles rääkimine on tulemusetu ja kasutu.

Tagid:
sanktsioonid, välisministeerium, USA, Venemaa

Peamised teemad