18:22 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Välisuudised
lühendatud link
Kataloonia referendum (43)
2001

Hispaania kohtunik andis välja Euroopa vahistamismääruse võimult tagandatud Kataloonia liidri Carles Puigdemonti kinnivõtmiseks, kes viibib praegu Belgias, teatas tema advokaat neljapäeval

TALLINN, 3. november — Sputnik. Advokaat Paul Bekaert ütles telekanalile VRT, et tema klient võitleb väljaandmise vastu, vahendab ERR.

"Ma sain äsja oma kliendilt teate, et tõepoolest see (vahistamismäärus) on välja antud (Kataloonia) presidendi ja veel nelja ministri suhtes, kes on Belgias," ütles Bekaert.

Neli küsimust Kataloonia tuleviku mõistmiseks>>

Bekaerti sõnul kavatseb tema klient esitada apellatsiooni, kui Belgia kohtunik peaks Hispaania väljaandmistaotluse rahuldama.

Hispaania kohtunik saatis neljapäeval ka kaheksa võimult kõrvaldatud Kataloonia valitsuse liiget uurimise ajaks vangi.

Neid süüdistatakse mässamises, mässumeele õhutamises ja avaliku sektori varade väärkasutamises. Samuti uuritakse nende rolli Kataloonia iseseisvuspüüdlustes.

Ebaseaduslik iseseisvus>>

1. oktoobril hääletas Kataloonia iseseisvusreferendumil 90 protsenti 2,3 miljonist inimesest iseseisvuse poolt. Hääletamas käis 43 protsenti hääleõiguslikest.

Kataloonia regionaalparlament võttis iseseisvusmeelsete saadikute poolt vastu iseseisvusdeklaratsiooni. 135-kohalises regionaalparlamendis hääletas iseseisvusdeklaratsiooni poolt 70 saadikut. 10 hääletas vastu ning kaks saadikut hääletas tühja sedeliga.

Teema:
Kataloonia referendum (43)
Tagid:
referendum, iseseisvus, Carles Puigdemont, Hispaania, Barcelona, Kataloonia

Peamised teemad