11:29 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
2910

Üks USA kongressi praegune ja kolm endist naisliiget rääkis uudisteagentuurile Associated Press, et meeskolleegid on neid ametiaja jooksul seksuaalselt ahistanud või seksuaalse alatooniga märkustega rünnanud

TALLINN, 3. november — Sputnik. Kongressis aset leidnud juhtumid jäävad aastate taha, kui naised olid alles esindajatekojas noored uustulnukad. Rünnakud ulatuvad väidetavalt ühekordsetest ja korduvatest nilbetest märkustest käperdamiseni, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Paljastustega tulid avalikkuse ette esindajatekoja praegune liige Linda Sanchez ning endised rahvaesindajad Barbara Boxer, Mary Bono ja Hilda Solis.

Ahistamisskandaali sattunud Taavi Rõivas taandub riigikogu juhatusest >>

Viimastel nädalatel on Ühendriikides ridamisi avalikuks tulnud ahistamisjuhtumeid, mis näitavad, et naised ei ole seksuaalsete rünnakute eest kaitstud isegi kõrgetel ametikohtadel.

Seksuaalne ahistamine on probleemiks ka poliitika kõrgeimatel tasanditel, ütles Rootsi välisminister Margot Wallström, kes naisena on seda isegi tunda saanud, vahendas Sputnik Eesti kaks nädalat tagasi.

Margot Wallström kirjeldas 2014. aastal ilmunud elulooraamatus, kuidas tundis ühe Euroopa Liidu liidrite õhtusöögi ajal äkki kellegi kätt oma reiel ja taipas, et tema kõrval istuv isik hakkab talle külge lööma.

Uus lasteraamat aitab toetada lapse tervet seksuaalset arengut, illustratiivne foto
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Islandi laulja Björk on üks viimaseid suuri kuulsusi, kes rääkis avalikkuses kunagisest seksuaalsest ahistamisest režissööri poolt ja ütles, et teda ajendas seda avalikustama ahistamissüüdistuste tulv USA produtsendi Harvey Weinsteini vastu.

Seksuaalvägivalda on kogenud iga kümnes noor >>

51-aastane laulja ja laulukirjutaja kirjutas Facebookis, et "sai teada, et on üleüldine, et režissöör võib oma näitlejaid puudutada ja ahistada ning institutsioon lubab seda".

Prantsusmaa võtab ahistamisskandaali sattunud Hollywoodi produtsendilt Harvey Weinsteinilt Auleegioni ordeni, kinnitas president Emmanuel Macron.

Eesti äridelegatsioon, kes külastas Malaisiat, sattus ka ahistamisskandaali. Reformierakondlane Taavi Rõivas astus skandaali tõttu riigikogu aseesimehe kohalt tagasi.

Tagid:
süüdistus, ahistamine, liikmed, mehed, naised, USA kongress, USA

Peamised teemad