06:39 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
44 0 0

Põhja-Korea välistas laupäeval läbirääkimised oma tuumarelvaprogrammi piiramiseks ajal, mil USA president Donald Trump alustas oma Aasia ringreisi

TALLINN, 4. november — Sputnik. Trump saabub Lõuna-Koreasse teisipäeval, külastades enne seda Jaapanit, vahendab ERR.

USA peaks loobuma "absurdsest ideest", et Pyongyang annab järgi rahvusvahelistele sanktsioonidele ja loobub oma tuumarelvadest, teatas Põhja-Korea riiklik uudisteagentuur KCNA. Pyongyang on "tuumaheidutuse" programmi viimases faasis, lisas agentuur.

Põhja-Korea tuumapolügooni varingus hukkus üle 200 inimese >>

"Parem oleks, kui nad lõpetaksid unistamise tuumadesarmeerimise kõnelustest," teatas agentuur.

Tuumarelvade arendamist ei peatata, kui "USA ei lõpeta oma vaenulikku poliitikat DPRK (Põhja-Korea Demokraatliku Vabariigi) suhtes," seisis avalduses.

Põhja-Korea tuumapolügoonil varises viimase tuumakatsetuse järel sisse tunnel. Jaapani ajakirjanduse teatel võis varingus hukkuda üle 200 inimese, vahendas Sputnik Eesti teisipäeval.

Punggye-ri polügoonil varises tunnel sisse septembri algul mõni päev pärast Põhja-Korea viimast ja seni võimsaimat maa-alust tuumakatsetust 3. septembril, teatas telekanal Asahi teisipäeval viitega anonüümsetele Põhja-Korea allikatele.

Esimeses varingus võis hukkuda sadakond töölist. Päästetööde ajal toimus teine varing, ohvrite koguarv on vähemalt 200, edastas telekanal.

USA president Donald Trump
© Sputnik / President of the Ukraine Press-Service/Nikolay Lazarenko

Eksperdid on varem hoiatanud, et Põhja-Korea maa-alused tuumakatsetused võivad põhjustada Hiina piiri lähedal asuval mägipolügoonil varingu ja lekitada atmosfääri radiatsiooni.

Põhja-Korea ÜRO saadik hoiatas tuumasõja eest >>

USA president Donald Trump ütles ÜRO peaassambleel peetud kõnes, et riik on sunnitud Põhja-Korea täielikult hävitama, kui Pyongyang ei tagane oma tuumaprogrammist. Trump edastas ÜRO-s Põhja-Koreale siiani karmima hoiatuse seoses viimase ballistiliste rakettide katsetustega.

"Kui Põhja-Korea ei tagane, meil ei ole muud valikut, kui Põhja-Korea täielikult hävitada," kõneles president. "Rakettmees on nii enda kui ka tema režiimi enesetapumissioonil," lisas ta.

Tagid:
tuumadesarmeerimine, ballistilised raketid, tuumapomm, Donald Trump, Kim Chŏng-un, Lõuna-Korea, USA, Põhja-Korea

Peamised teemad