04:48 05. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1250
  • RUB77.8132
Välisuudised
lühendatud link
5720

Porošenko ütles, et presidendiametis olles asub hooolitsema üksnes riigi heaolu eest, kuid seniajani hoolitseb ainult oma isikliku vara eest, arutab raadio Sputnik autor

Maria Baljabina, raadio Sputnik

Nagu selgus, ei kasva Ukrainas söehinnad ega käi laevad ameeriklaste kivisöega ilmaaegu. Kodanikele on sellest kõigest lausa tohutu kasu. Muidugi mitte kõigile.

Ukraina president Petro Porošenko
© Sputnik / Михаил Маркив

Lõpuks ometi! Petro Porošenko poliitika on hakanud vilja kandma, kusjuures täiesti materiaalsel kujul. Üheks tema peamiseks 2017. aasta majanduslikuks saavutuseks kujunes see, et ta siiski suutis endale pärast nelja-aastast vaheaega miljardäri nimetuse tagasi võita. Sellest kirjutavad kohalikud meediaväljaanded, asetades presidendi kõige rikkamate ukrainlaste TOP 100 hulgas viiendale kohale.

Kompvekid ja padrunid: Porošenkot kahtlustatakse isamaareetmises >>

Käesoleval aastal on Porošenko seitsme protsendi võrra oma kapitali kasvatanud ja nüüd on tal, nagu teatatakse, täpselt miljard dollarit. Sissetulekuartiklina on edetabelis mainitud presidendi kondiitritoodete firma Roshen, millest ta, muide, lubas oma presidentuuri koidikul loobuda.

Ütles, et presidendiametis olles asub hooolitsema üksnes riigi heaolu eest. Kuid seniajani hoolitseb ainult oma isikliku vara eest.

Kõik utiili: Porošenko müüb "Ukrainat" >>

Kui vaid agressiivne Venemaa, kes, nagu Kiievis on kurdetud, ei jätaks ukrainlaste kompvekke ostmata, oleks kõik ilmselt veelgi paremini.

Aga muidugi, nii hästi siiski ei lähe, nagu edetabeli esinelikul. Liidripositsioonil on stabiilselt Rinat Ahmetov – ärimees, poliitik, tööstur ja jalgpalliklubi Šahtjor president ühes isikus. Ukraina meedia andmetel on temal varandust ligi 7 miljardit dollarit, Forbeses aga on kokku rehkendatud ainult pisut üle nelja ja poole miljardi, asetades ta maailmas 359. kohale.

Kompvekid ja padrunid: Porošenkot kahtlustatakse isamaareetmises >>

Ahmetovi ja talle nimekirjas järgnevate rikkaimate ukrainlaste materiaalse olukorra paranemise põhjuseks nimetatakse rauamaagi kallinemist maailmaturul – kõigil neil on aktivad metallurgiatööstuses. Ning paljud teenivad tulu ka kütuse- ja energiaettevõtetest. Tuleb välja, et tariifid tõusegad ja laevad ameeriklaste kivisöega liiguvad ikkagi asja eest.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Samal teemal

Porošenko õpetajatele: rääkige ka vahetundidel ukraina keeles
Geenius ja kuritöö: Porošenko mõtles jälle välja, kuidas Krimm Venemaa käest tagasi saada
Porošenko loodab Eestilt panustamist Ukraina lähenemisse EL-iga
USA meedia: Porošenko Valges Majas punast vaipa ei väärinud
Porošenko lähenemisest Euroopale ja laste kasvatamisest
Porošenko ahvatleb Krimmi elanikke Euroopa Liidu viisavabadusega
Mida teate teie krokodillidest: Porošenko loob uut Venemaa kuvandit
Tagid:
rikkamad, kompvek, analüütika, vara, poliitika, majandus, Roshen, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad