07:31 19. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0816
  • RUB68.9685
Välisuudised
lühendatud link
4530

Venemaa ja USA presidentide Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine leiab aset 10. novembril, teatas Venemaa riigipea abi Juri Ušakov

TALLINN, 9. november — Sputnik. Ta möönis, et "kellaaeg on praegu täpsustamisel".

Eile mainis Ušakov, et mõlemad riigipead osalevad Vietnamis 10. ̶ 11. novembril toimuval APEC-i tippnõupidamisel. Tema sõnul on igati loogiline, et Putin ja Trump seal omavahel vestlevad.

Presidendi abi lisas, et Moskva on valmis "omaette sisuliseks kahepoolseks kohtumiseks", kuna "on, mida arutada". Ta täpsustas, et see puudutab kahe riigi vahelisi suhteid ja rahvusvahelisi

küsimusi ̶ "alates Süüriast ja lõpetades Põhja-Koreaga".

Vene paranoia, ütlete? Kogume siis vaenlase biomaterjali>>

Eelnevalt on USA president nimetanud võimalikke läbirääkimisi Venemaa riigipeaga olulisteks. Tema sõnul võib Moskva aidata tugevdada surveavaldust Pyongyangile. Lisaks sellele kavatseb ta arutada Putiniga rahumeelset lahendust Ukrainas.

Viimati suhtlesid riigipead G20 tippkohtumisel Saksamaal juulikuus.

Putin hindas kõrgelt RT ja Sputniku tööd>>

Moskvas leitakse, et Venemaa ja USA suhted on "ennenägematult madalal tasemel".

2014. aastal kehtestas Washington Krimmi Venemaaga ühendamise taustal Moskva suhtes sanktsioonid, mida on seejärel korduvalt laiendatud. Venemaa on rakendanud vastumeetmeid.

Foorumi Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö (APEC) tippkohtumine toimub Đà Nẵngi linnas. Sellest võtavad osa paljude riikide riigipead ja valitsusjuhid, sealhulgas Venemaa, USA Austraalia, Kanada, Hiina, Lõuna-Korea liidrid. Ürituse tulemina plaanitakse vastu võtta ühisdeklaratsioon, milles antakse hinnang regionaalsele ja ülemaailmsele majandusolukorrale ning kavandatakse sammud tulevikuks.

Tagid:
Donald Trump, Vladimir Putin, Trump, Putin, president, Vietnam, Venemaa, USA

Peamised teemad