12:07 16. Detsember 2018
Kuula otse
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
Soome valitsus hakkab Euroopa Liidus ajama kellakeeramise-vastast kampaaniat, illustratiivne foto

Soome valitsus toetab kellakeeramise-vastast rahvaalgatust

© Sputnik / Григорий Сысоев
Välisuudised
lühendatud link
5520

Soome parlament asus kellakeeramise-vastast rahvaalgatust üksmeelselt toetama, aga sellega edasi minna ei saa, sest seda reguleerib Euroopa Liidu vastav direktiiv

TALLINN, 11. november — Sputnik. Nii nagu kunagi eestlased NSV Liidus, hakkavad soomlased ajama Euroopa Liidus kellakeeramise-vastast kampaaniat. Selleks võeti kellakeeramise-vastane eelnõu Soome parlamendi päevakorrast maha ning Soome valitsus läheb selle asjaga Brüsselisse. 

Küsitlus

Kas kellakeeramine on vajalik?
 • Jah, päevavalgus kestab nii kauem, mis aitab elektrit säästa.
  20.3% (16)
 • Ei, see mõjub tervisele halvasti, eriti laste, vanurite ja haigete inimeste puhul.
  25.3% (20)
 • Jah, see tuletab meelde uue hooaja alguse, nii et sellel on sümboolne tähendus.
  5.1% (4)
 • Ei, organism peab iga kord uuesti kohanema, maailmas on ilma selletagi ehmatusi küllalt.
  45.5% (36)
 • Mul on ükskõik
  3.8% (3)
Hääleta: 4

Soome parlament Eduskunta asus kellakeeramise-vastast rahvaalgatust üksmeelselt toetama, aga sellega edasi minna ei saa, sest seda reguleerib Euroopa Liidu vastav direktiiv, vahendab portaal Eestinen viitega Yle-le.

Soome valitsus hakkab nüüd taotlema, et Euroopa Liidus muudetaks ühtselt nn suveajadirektiivi. Ettepaneku kohaselt peaks kõik elama pidevalt ühes ajas.

Soomes ühines kellakeeramise-vastase rahvaalgatusega ligi 70 000 inimest. Kellakeeramise lõpetamise vajadust põhjendatakse inimeste tervisega, kuna on ära tõestatud, et kellakeeramine toob kaasa südamerabandusi ja see pole naljaasi. Lisaks põhjustab kellakeeramine inimestel unehäireid.

Seoses kellakeeramisega meenutati, et Soome on olnud varem ise üks kellakeeramise pooldajaid. Samas märgitakse, et nüüd on õige aeg tehtud vead parandada.

Kellakeeramine on maailmas väikse osa, põhiliselt Lääneriikide eripära. Suuremas osas maailmast, sealhulgas valdavas osas Aasias, Aafrikas ja Lõuna-Ameerikas ei toimu mingit kellakeeramist.

Kas sellest tüütust teost on ka tulu? >>

Tagid:
ühiskond, tervis, kellakeeramine, rahvaalgatus, parlament, EL, Soome

Peamised teemad

 • Военнослужащие украинских вооруженных сил Украины

  Sõjaseisukord kehtib Ukrainas alles kaks nädalat, kuid hakkab juba ohustama Ukraina majandust, arvatakse Ülemraadas. Kogu selle aja on sõjakomissariaadid üritanud linnatänavatelt kinni püüda vajalikku hulka kodumaakaitsjaid ja tsiviilvõimud piiravad alkoholi müüki vormis inimestele.

  5
 • Пингвины

  ÜRO kliimakohtumine Poolas kiitis laupäeval heaks 2015. aasta Pariisi kliimaleppe eesmärkide täitmise reeglistiku, mis ei vasta siiski maailma kõige riikide ambitsioonidele.

  20
 • Demokraatia sümbol

  Lähima kahe aasta vältel on Ameerika määratud kuulda saama, kas pistis vaikimise eest on piisavaks aluseks ametist tagandamisele ja millisel hetkel nimelt lakkas Michael Cohen venelastega arutamast oma ülemuse plaane rajada Moskvas Trumpi Torn.

  35