03:05 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Illustreeriv foto

Ilmus uus raport Ukraina vastu suunatud infosõjast

© AP Photo / Efrem Lukatsky
Välisuudised
lühendatud link
23 0 0

Raport baseerub 2015. aastal Ukrainas läbi viidud intervjuude ning Vene online-meedia väljaannete analüüsil

TALLINN, 15. november — Sputnik. Kaitseväe ühendatud õppeasutuste rakendusuuringute keskus andis välja järjekordse kogumiku, mis analüüsib Ukraina konflikti infooperatsioone, teatas kaitseväe peastaap.

"Kogumik käsitleb Ukraina riigi ja sõjaväelaste vastu sooritatud infooperatsioone, mis leidsid aset aprillist detsembrini 2014. aastal. Tegemist on parandatud ja täiendatud trükiga NATO strateegilise kommunikatsiooni kompetentsikeskuse ja kaitseväe ühendatud õppeasutuste ühistööna Riias 2016. aastal ilmunud uuringuraportist," ütles ENDC Occasional Papers sarja toimetaja Andres Saumets.

Raport baseerub 2015. aastal Ukrainas läbi viidud intervjuude ning Vene online-meedia väljaannete analüüsil. Lähemalt on muuhulgas vaadeldud Venemaa ja Ukraina vahelise konflikti ideoloogilisi ja poliitilisi aspekte, Venemaa sõjalise doktriini muutumist, online-uudiste ja sotsiaalmeedia rolli Ukraina vastu suunatud infosõjas ning Ukraina relvajõudude vastu suunatud mõjutamistegevust. Analüüsivat teksti toetavad arvukad illustratsioonid ja infograafikud.

Ameeriklaste Euroopa Venemaa eest kaitsmise plaan: Ukraina ja Baltimaad on unarusse jäänud>>

Kogumiku nimega "Russian Information Warfare Against the Ukrainian State and Defence Forces: April–December 2014" on toimetanud Vladimir Sazonov, Kristiina Müür, Holger Mölder ja Andres Saumets. Raporti autorite seas on Eesti kaitseväelasi ja õppejõude ning teadlasi kaitseväe ühendatud õppeasutustest, Tartu ülikoolist, Tallinna tehnikaülikoolist ja Malmö ülikoolist.

Tagid:
infosõda, raport, NATO, Ukraina

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  45
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  63
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  66