13:49 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
4120

Moskva kommenteeris läänest tulevat kriitikat Venemaa meedia "välisagentide" seadusele ja iseloomustas olukorda "topeltstandarditena"

TALLINN, 27. november – Sputnik. Venemaa Föderatsiooninõukogu informatsioonipoliitika komisjoni juht Aleksei Puškov teatas Twitteris:

"Topeltstandardid on läinud juba üle mõistuse: kui USA tunnistab meediaväljaanded välisagentideks, on see normaalne, kui seda sama teeb aga Venemaa, siis mitte; Kosovo võib eralduda, Krimm ei tohi jne", vahendab RIA Novosti.

Välisagentideks võidakse Venemaal tunnistada meediaväljaanded, mille rahastus tuleb välisriikidelt või välismaistelt organisatsioonidelt. Seadus oli vastuseks USA tegevusele, millega püüti takistada telekanali RT tegevust sundides teda registreeruma välisagendina.

Venemaa president allkirjastas "välisagendi" seaduse >>

EL diplomaatilise teenistuse esindaja Maja Kocijančič leiab, et Venemaa meedia välisagentide seadus on vastuolus "Venemaa kohustusega inimõiguste valdkonnas" ja kujutab endast "katset ahendada sõltumatu meedia tegevusruumi Venemaal". 

Venemaa välisminister Sergei Lavrov
© Sputnik / Григорий Сысоев

Ameerika Ringhäälingujuhtide nõukogu direktor John F. Lansing teatas, et Venemaa uus meedia välisagentide seadus ei ole "vastastikkuse põhimõtet järgivaks" sümmeetriliseks vastuseks Washingtoni tegevusele RT ja Sputnik suhtes Ühendriikides.

Simonjan: kui RT ei allu USA nõudmistele, algavad vahistamised >>

Ameerika riiklike meediaväljaannete "Ameerika hääl" ja "Vabadusraadio" kuraator väidab, et neil ei ole samu levivõimalusi, mis on RT-l ja Sputnikul. Seejuures on "Ameerika Häälele" ja "Raadio Vabadusele" Venemaal vaid saadetud teatised võimaluse kohta nende välisagentidena registreerimiseks, samal ajal, kui RT America't ähvardab kriminaalmenetlus ja Sputniku Ameerika partner on juba välisagendina registreeritud.

"USA ei näe Venemaa meedia välisagentide seaduses vastastikuse põhimõtte järgimist. Kuid me lubasime vastastikkust, mitte sümmeetriat. Kõik etteheited palun esitada USA justiitsministeeriumile," lisas Puškov Twitteris.

Föderatsiooninõukogus teatati, et "pole vaja prille" nägemaks Moskva vastuses "vastastikkust". "Nad lõid kartma ja hakkasid inimesi erineval viisil üles ässitama, kasutades selleks seadust, mis pärines 1938. aastast, kui televisiooni sisuliselt veel polnudki. Nüüd ei näe nad sümmeetriat," teatas Föderatsiooninõukogu riikliku suveräänsuse kaitse komisjoni juht Andrei Klimov.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedia, välisagent, sümmeetria, vastastikkus, meedialahingud, Riigiduuma, Sputnik, RT, Aleksei Puškov, USA, Venemaa

Peamised teemad