13:31 30. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
8030

Leedu plaanib anda Ukrainale üle relvastust kogumaksumusega umbes 1,93 miljoni euro eest

TALLINN, 27. november — Sputnik. "Leedu valitsus võttis vastu otsuse anda Ukraina kaitseministeeriumile tagastamatu abina üle materiaalset vara 2017. aasta 1. oktoobril hinnatud maksumusega 1,93 miljonit eurot, öeldakse kaitseministeeriumi avaldatud eelnõus, teatab RIA Novosti.

Petro Porošenko hävitaja lennukis
© Foto : Администрация Президента Украины

Ukraina relvastamine oleks ohtlik viga >>

Otsuse lisades on määratletud, et Ukrainale antakse üle enam kui 7000 Kalašnikovi automaati, ligi 2 miljonit padrunit, üle 80 kuulipilduja, mitu miinipildujat, tankitõrjerelvastust ja muud sõjatehnikat.

Nende relvade soetusmaksumus oli Leedu jaoks üle kolme miljoni euro. Esimest korda kinkis Leedu Ukrainale relvastust 2014. aastal.

Kuni käesoleva aasta neljanda detsembrini on vabariigi valitsuse määruse projekt läbivaatamisel Leedu rahandusministeeriumis ja siseministeeriumis.

Ühe käega palutakse, teisega jagatakse laiali

Portaal Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Leedu genotsiidi- ja vastupanu-uuringute keskuses (LGGRTC) on lõpuks ametis spetsialist, kelle ülesandeks on täpselt kokku rehkendada nõukogude "okupatsioonist" tekitatud kahjud.

Esialgselt hindas 1995. aastal loodud erikomisjon okupatsioonikahjude suuruseks 23 miljardit eurot. Hiljem võeti vastu seadus, mis kohustab igati kaasa aitama kahjusummade väljanõudmisele, kuid see ei toimi. Kõik on jäänud paberile, mitte ükski Leedu valitsus ei ole riskinud ametlikult Kremlile arvet esitada.

Leedul ei ole 10 000 eurot "okupatsioonikahjude" hindamiseks >>

Nagu Moskvas arvatakse, on täiesti ilmselge, et Leedu osapoole küsimusepüstitus Venemaa kui Nõukogude Liidu õigusjärglase poolt nende kahjude korvamisest, mis olevat Leedu Vabariigile tema NSV Liitu kuulumise aastail väidetavalt põhjustatud, on õigustühine ja lihtsalt absurdne.

Tagid:
abi, tagastamatu, kingitus, relv, relvastus, kaitseministeerium, valitsus, Ukraina, Leedu

Peamised teemad