11:05 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Välisuudised
lühendatud link
2710

USA võimud fantaseerigu vähem, kommenteeris duumasaadik Juri Švõtkin Venemaa süüdistamist USA saatkonna akustilises ründamises

TALLINN, 30. november — Sputnik. "USA fantaasial pole piire. Ma arvan, et selle asemel, et fantaseerida, tuleb USA-l diplomaatide kuhugi suuremasse riiki suunamise puhul läbi viia hoolikam arstlik läbivaatus, et sedalaadi kahtlustustusi ei esineks," väitis Venemaa Riigiduuma kaitsekomitee aseesimees Švõtkin RIA Novostile.

RT-lt võeti ära USA Kongressi akrediteeringud >>

Septembris teatas telekanal CBS, et USA rahvusvahelise arengu agentuuri (AMP) töötaja ja tema abikaasa, kes töötavad Usbekistanis, on kurtnud sümptomite üle, mis on sarnased nendel diplomaatidel täheldatud ilmingutega, kellele sai osaks "akustiline rünnak" Havannas. Seoses sellega, et Venemaal on Kuuba ja Usbekistaniga sõbralikud suhted, eeldasid CBS-i allikad, et Moskva võib olla nende rünnakute kaasosaline.

Oktoobris teatas Riigidepartemang, et enam kui kahtkümmet USA Kuuba saatkonna töötajat on tabanud "akustiline rünnak" vastavate eriseadmete kasutamisega.

Sümptomite seas on nimetatud kuulmiskaotust, peavalu, nõrkust ja unehäireid. Samas on Kuuba võimud teatanud, et mitte ühtegi tõendit oletatavate "rünnete" kohta ei ole.

Zahharova hurjutas USA Riigidepartemangu >>

Tagid:
süüdistus, akustiline, rünnak, saatkond, Juri Švõtkin, Venemaa, USA

Peamised teemad