10:22 03. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1174
  • RUB76.8001
Välisuudised
lühendatud link
5110

Ukraina president Petro Porošenko lubas lähimal ajal läbi viia referendumi riigi NATO-sse ja Euroopa Liitu astumise asjus. Ta teatas, et Ukraina jaoks on "halvim möödas"

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. "Me hoiame kindlalt kurssi euroatlandi integreerumise suunas ja ärge mitte kahelgegi, et juba nähtavas tulevikus toimuvad Ukrainas rahvahääletused NATO ja Euroopa Liidu liikmeks astumiseks," ütles ta, õnnitledes kodanikke Ukraina iseseisvusreferendumi 26. aastapäeva puhul, vahendab RIA Novosti.

Ukraina ei saa Euroopalt enam suurt raha, tööd ega sõjalist abi >>

Porošenko räägib pidevalt Ukraina astumisest NATO-sse ning Ülemraada on kuulutanud selle koguni üheks välispoliitika eesmärgiks.

Samas väidetakse Põhja-Atlandi alliansist, et ehkki nende uksed on uutele liikmetele avatud, ei ole Ukraina sinna astumiseks veel valmis. NATO peasekretär Jens Stoltenberg soovitas Kiievil keskenduda "kaitseinstitutsioonide kaasajastamisele, võitlusele korruptsiooniga ja demokraatia tugevdamisele".

Heldekäeline Leedu kavatseb Ukrainale relvi kinkida >>

Mis puudutab Euroopa Liitu, siis Ukraina astumist sellesse peetakse Brüsselis vähemalt lähiaastatel ebareaalseks. Kuid Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker teatas otsekoheselt, et Ukrainal ei ole mingit pistmist ei Euroopa Liidu ega NATO-ga.

Politoloog rääkis kolmest inimgrupist Ukrainas, kes kasutavad jõustunud viisavabadust Euroopaga, meenutas „Poola torumehe" meemi ja kunagist kogemust Balti riikides, vahendas Sputnik Eesti suvel.

Miks ukrainlased kuuluvad EL-is teise, afgaanid aga esimesse sorti >>

Raadio Sputnik eetris selgitas projekti „Ikka Euraasia" (vene keeles — "Однако-Евразия") peatoimetaja Semjon Uralov, et Ukrainas võib eristada kolme inimgruppi, kes 11. juunil kehtima hakanud Euroopa Liidu viisavabadusega alustavad aktiivset liikumist Ukrainast välismaale.

Esiteks on selleks Uralovi arvates keskklass — inimesed, kes on suutnud oma sissetuleku säilitada ja on alati reisinud. Paljudele nendest polegi tähtis, kas viisanõue tühistati või mitte, nad reisisid varem ja teevad seda ka edaspidi.

Teiseks „sööstavad" need, kellel tööd ei ole, ennekõike Poolasse ja pärast ka kaugemale. Kolmandasse gruppi arvas politoloog tudengid, kes liiguvad samuti Euroopas aktiivselt ringi, eriti suvel.

Poola tõrjub Ukraina migrante >>

Samal teemal

Porošenko loodab Eestilt panustamist Ukraina lähenemisse EL-iga
Ukraina relvastamine oleks ohtlik viga
Ärge relvastage Ukrainat
Ukraina assotsieerumisleping Euroopa Liiduga jõustub täies mahus
Lääne meedia avastas enda jaoks Ukraina natside revanšismi
Tagid:
poliitika, referendum, EL, NATO, Petro Porošenko, Ukraina

Peamised teemad