21:46 13. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Välisuudised
lühendatud link
31 0 0

USA presidendi Donald Trumpi endine rahvusliku julgeoleku nõunik Michael Flynn tunnistas reedel kohtus oma süüd valetamises Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) kohtumiste kohta Venemaa suursaadikuga

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Trumpi esimene rahvusliku julgeoleku nõunik Flynn on kõrgeim endine Ühendriikide ametiisik, keda süüdistatakse juurdluse raames, mis puudutab võimalikku kokkumängu Trumpi kampaaniameeskonna ja Moskva vahel, vahendab ERR.

Flynn on Türgi konksu otsas >>

FBI endine direktort James Comey ütles suvel, et Trump oli ärgitanud teda lõpetama juurdlust Flynni suhtes. Comey vallandamise järel nimetati FBI Venemaa-juurdlust juhtima eriprokurör Robert Mueller.

Flynnile esitati neljapäeval süüdistus seoses valetamisega tema eraviisilise kohtumise kohta Venemaa suursaadiku Sergei Kisljakiga, kellega ta arutas Moskvale Barack Obama valitsuse poolt kehtestatud sanktsioone, ilmnes kohtu dokumendist.

Flynngate: millega võib lõppeda Trumpi nõunikuga seotud skandaal >>

Flynn tunnistas tagasiastumisavalduses, et Trumpi ametisseastumise perioodil "andsin asepresidendiks valitule (Mike Pence'ile) ja teistele mittetäielikku teavet telefonikõnedest Vene suursaadikuga", vahendas Sputnik Eesti veebruaris.

Tegemist oli esimese tagasiastumisega Trumpi siseringist presidendi ametiajal, mis oli kestnud alla kuu. Flynni lahkumine USA valitsusest niivõrd vara on pretsedenditu.

Valge Maja pressiesindaja Sean Spicer ütles enne Flynni tagasiastumist, et Trumpi ei konsulteeritud Flynni sanktsioonidekõnedest ja ta ei palunud oma nõunikul ka seda teha.

Vastuseks küsimusele, kas Trump oli teadlik, et Flynn kavatseb sanktsioonide küsimuse Vene saadikuga tõstatada, ütles Spicer: "Ei, absoluutselt mitte."

USA presidendi julgeolekunõunik astus tagasi >>

Tagid:
valetamine, süüdistus, sanktsioonid, FBI, Michael Flynn, Donald Trump, USA, Venemaa

Peamised teemad