10:52 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Välisuudised
lühendatud link
43 0 0

Läti kaitseväe juhataja, kindralleitnant Leonīds Kalniņš teatas, et eelseisvad struktuurimuudatused kaitseväes näevad ette erioperatsioonide väejuhatuse ja sellele alluvate salajaste allüksuste loomise

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Tema sõnul on praegune kaitseväe struktuur aegunud ega taga relvajõududele pandud lahinguvõime tõstmise ja riigi kaitsevõeime tugevdamise ülesannete täitmist, vahendas RIA Novosti.

Baltikum valmistab ette lapspartisane >>

Kaitseväe juhataja märkis, et riigikaitse üheks alustalaks on eriüksused. Käesoleval ajal on armees eriotstarbeline allüksus, mida juhib Juris Ušackis.

"Plaanis on moodustada erioperatsioonide väejuhatus, mille alluvusse viiakse mainitud eriotstarbeline allüksus ja luuakse lisaks veel mõned uued allüksused. Üheks selliseks saab olema vabatahtlikest koosnev Zemessardze eriüksus," ütles Kalninš.

Selline eriüksus, mis kandis nime "Pistrik", eksisteeris Lätis aastatel 1991kuni 2003, mil see viidi eriotstarbelise allüksuse kosseisu. Loodav allüksus võib saada sama nime, kuid lõplikult otsustatakse see 2018. aastal.

Suurem osa uutest allüksustest mehitatakse eriväelastest spetsialistidega.

Vaktsiin "Vene tankide" vastu: Baltimaad teevad NATO õppustega äri >>

"Kogu erioperatsioonide väejuhatust hakatakse arendama ennaktempos ja ta peab demonstreerima oma valmisolekut juba järgmise aasta lõpuks. See struktuur on riigikaitsele väga oluline, kuid mida vähem sellest avalikkusele teada on, seda parem riigile," rõhutas Läti kaitseväe juhataja.

Tagid:
julgeolek, allüksus, riigikaitse, eriüksus, kaitsevägi, Leonīds Kalniņš, Läti, Balti riigid

Peamised teemad