15:15 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Välisuudised
lühendatud link
6310

Ühendriikide presidendi Donald Trumpi administratsioon teatas, et USA lõpetab ÜRO migratsioonikokkuleppes osalemise, sest see on oma poliitikates ebajärjekindel ja vastuoluline

TALLINN, 3. detsember — Sputnik. "Me otsustame ise selle üle, kuidas on parem kaitsta meie piire ja keda me oma riiki lubame," ütles Ühendriikide suursaadik ÜRO juures Nikki Haley, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

USA ülemkohus toetas vaidlusi põhjustanud reisipiiranguid
© Sputnik / Сергей Строителев

USA tõhustab ebaseaduslike sisserändajate väljasaatmist >>

Aasta 2016 septembris võeti Ühendriikides toimunud pagulas- ja rändekonverentsil vastu mittesiduv deklaratsioon, mis koosnes neljast suuremast osast: rändevoogude põhjused ja väljakutsed, riikide valmisolek jagada globaalsest rändest tulenevat koormat, põhimõtted ja kohustused kõigi põgenike, sealhulgas pagulaste osas, kohustused ainult pagulaste osas ning jätkutegevused. Eesmärgiks oli jõuda 2018. aastaks migratsioonipoliitika osas rahvusvahelisele üksmeelele.

"New Yorgi deklaratsioon sisaldab mitmeid punkte, mis on vastuolus USA sisserände- ja pagulaspoliitikaga ning Trumpi administratsiooni migratsioonipõhimõtetega. Selle tõttu jõudis president järeldusele, et USA lõpetab oma osalemise protsessis, mille eesmärgiks on saavutada sel teemal rahvusvaheline konsensus maailmaorganisatsioonis 2018. aastal," kirjutati muu hulgas avalduses.

Ühendriikide suursaadik ÜRO juures Nikki Haley kinnitas samas, et USA jätkab sellest hoolimata oma heldet toetust põgenikele ja migrantidele kogu maailmas.

Jõustus Trumpi kehtestatud reisikeeld, illustratiivne foto
© AFP 2019 / BJÖRN LINDGREN/TT / TT NEWS AGENCY

Mehhiklased moodustasid USA piirile inimmüüri >>

USA president Donald Trumpi palju vaidlusi põhjustanud reisikeeld jõustus suvel, vahendas Sputnik Eesti. Keeld ei lase USA-sse siseneda Süüria, Sudaani, Somaalia, Jeemeni, Iraani ja Liibüa kodanikel, kui neil pole USA-s lähisugulasi või tõestatud ärisuhteid.

"Ameerika on uhke immigrantide riik ning me jätkame kaastunde näitamist neile, kes põgenevad allasurumise eest, kuid me teeme seda, kaitstes meie kodanikke ja piiri. Ameerika on alati olnud vabade maa ja vaprade kodu," ütles Trump ebaharilikus ametlikus avalduses suvel.

Tagid:
pagulased, riigipiir, poliitika, migratsioonikokkulepe, migrandid, ÜRO, Donald Trump, USA

Peamised teemad